طراحی دکوراسیون داخلی در دولاب

مراحل تغییر دکوراسیون داخلی در دولاب

احتمالا شما هم برنامه های تغییر دکوراسیون زیادی رو تا به حال مشاهده کرده اید. به شخصه فکر میکنم یکی از زیباترین کارهایی که میتوانیم برای تغییر روحیه خودمان انجام دهیم تغییر دکوراسیون داخلی منزلی است که در آن زندگی می کنید؛ تنها تصور اینکه پس از یک روز کاری پر مشغله به خانه ای زیبا بر میگردید انرژی ادم را برای باقی روز چند برابر میکند. 09120221338 آقای عسگری دکوراسیون داخلی در دولاب
اما بسیاری از افراد به این علت که نمی دانند مراحل تغییر دکوراسیون داخلی دقیقا چگونه هستند؛ یا شاید این موضوع برایشان کمی گنگ باشد و آن را تنها با خرید چند مبل و فرش و… اشتباه بگیرند؛ به سمت تغییر دکوراسیون نمی روند. ولی در این بخش میخواهیم شما را با مراحل

تغییردکوراسیون داخلی به صرفه و استاندارد آشنا کنیم. 

ابتدا به بررسی سوالات متداول شما در این زمینه میپردازیم. سوالاتی مانند اینکه میانگین زمان تغییر دکوراسیون داخلی چه قدر است؟ آیا با هزینه کم هم میتوان تغییر دکوراسیون منزل را داشته باشید؟ آیا کاری هست که خودمان بتوانیم برای تغییر دکوراسون داخلی منزل بدون نیاز به نصاب حرفه ای انجام دهیم؟ پاسخ به تمامی سوالات شما در ادامه این مقاله گنجانده شده است؛ با ماهمراه باشید. 

برگردیم به مبحث اصلی یعنی بررسی مراحل تغییر دکوراسیون داخلی، ابتدایی ترین مرحله بررسی وضعیت کنونی منزل شماست اینکه هر وسیله ای کجا قرار دارد؛ سنجش وضعیت دیوارها و سطح سقف و کف بسیار مهم است و میتوانید به کارشناسان ماهر در این زمینه اعتماد کنید که امروزه دسترسی به آن ها با وجود شرکت های تراز اول در دکوراسیون داخلی مانند آذران دکور بسیار سهل و سریع گشته است. 

پس از بررسی و به اصطلاح ما کارشناسی کل فضای موجود شما در منزل میتوان نسخه ی جدیدی برای منزل شما در نظر گرفت؛ در این قسمت کار شما به دو بخش تقسیم میشود بعضی ها دوست دارند به اصطلاح از اول بکوبند و از نو بسازند که نیاز به طراحی برای این دوستان شدیدا زیاده و پیشنهاد میشه و دومین دسته افرادی هستند که بخشی از منزلشان نیاز به تغییر دکرواسیون داخلی دارد. برای این دوستان کارشناسان متناسب با محیط و نیازی که حس میکنند متریال های مختلفی رو پیشنهاد می دهند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تمامی این موارد به شما پیشنهاد میکنم حتما سری به سایت های متخصص در زمینه دکوراسیون داخلی بزنید. 

دکوراسیون داخلی  منزل دولاب

بسیاری از ما روزانه درگیر مسائل کاری مختلف هستیم و در نظر گرفتن یک وقت خالی برای یک تغییر منحصر بفرد در خانه خود را سخت بدانیم؛ برخلاف انتظارها افراد خانه دار بیشتر از شاغلین به دنبال یک دکوراسیون داخلی اسان هستند زیرا زمانی که این پروسه شروع می شود معمولا در تصور ما با حجم بالایی از ریخت وپاش و کثیف کاری همراه است. شاید باور این موضوع در ابتدا برای شما سخت باشد که دکوراسیون داخلی دولاب هم وجود دارد. دکوراسیون داخلی منزل در دولاب

تغییر دکوراسیون داخلی دولاب بدون هیچ گونه کثیف کاری و ریخت وپاش در محیط امکان پذیر است. مهم تر از همه اینکه ایجاد این تغییردر روتین زندگی شما تاثیری نگذاشته و روند آن را مختل نخواهد کرد؛ بلکه قرار است زندگی را دولاب تر و سرعت کارها را بهبود ببخشد. اگر فضایی که در اختیار دارید را به ریز فضاهایی تقسیم کنید و بدانید برای هر کدام می خواهید چه نمایی را ایجاد کنید قطعا دکوراسیون داخلی دولاب برای شما هم امکان پذیر است. 

این تقسیم بندی به صورتی که خدمتتان توضیح میدهم انجام میشود؛ هر ساختمان از سه سطح مهم تشکیل میشود سقف، کف و دیوارها؛ شما با ایجاد تغییر در سطح هر کدام از این ها میتوانید تغییری اساسی ولی اسان را در محیط خود تجربه کنید. برای هر کدام از این سطوح متریال های پوشش دهنده ای با جنس، کیفیت، طرح، رنگ و همین طور قیمت متفاوتی وجود دارد که شما را به خرید این متریال ها ترغیب خواهد کرد. 

این مسئولیت متوجه شرکت های دکوراسیون داخلی مانند آذران دکور است تا در این بخش شما را به بهترین نحو ممکن راهنمایی کنند تا هم مقرون به صرفه و هم زیبا کارتان به سرانجام برسد؛ شما به راحتی میتوانید مقالات این شرکت ها و امثالشان را مطالعه کنید تا به اطلاعات جامعی در زمینه متریال، طراحی داخلی، تغییر دکوراسیون داخلی و مهم تر از همه دکوراسیون داخلی دولاب کسب کنید. 
البته در ادامه برخی از نمونه های برتر و بارزو مد در چندسال اخیر را برای هر کدام از سطوح کف و سقف و دیوارها در اشتراک خواهیم گذاشت تا شما عزیزان با مدل های مختلف آن آشنا شوید و ساده تر تصمیم بگیرید. 

شرکت طراحی دکوراسیون داخلی دولاب مفتخر است با بیست سال سابقه درخشان در زمینه اجرای بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان، بازسازی خانه، بازسازی منزل، بازسازی مغازه، بازسازی آپارتمان، دکوراسیون اداری و طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، پروژه های زیادی را با رضایت صددرصد به سامان برساند. 

دکوراسیون دولاب، این شرکت با هدف اجرای کلیه خدمات مربوط به بازسازی ساختمان شامل تخریب ساختمان، بازسازی و نوسازی ساختمان، تعمیرات ساختمان و پیمانکاری ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری در طول این سال ها تلاش کرده است با صرف هزینه های کم و حفظ سرمایه کارفرمایان خود، محیطی رویایی و آرامش بخش را برای مشتریان عزیز فراهم نماید. 

شرکت معماری و بازسازی دولاب پروژه های ساختمانی را در کم ترین زمان و طبق توافقات فی مابین و در صورت نیاز کسب مجوزهای شهرداری، تغییر کاربری با بهره گیری از بروزترین متدها و مصالح، طراحی و اجرا نماید. 

خوشبختانه در این مسیر توانسته ایم، با در نظر گرفتن تمام جزئیات و استانداردهای لازم در قالب طرح های مختلف و نقشه های اجرایی، رسالت خود را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانیم. 

بازسازی ساختمان در دولاب

سرعت بالا در اجرای کار با بالاترین دقت و کیفیت ممکن، پیروی کردن از مباحث ۲۲گانه ساختمان و استانداردهایی که در آیین نامه ۲۸۰۰ برای ایمن سازی ساختمان در برابر زلزله مشخص شده است. 

پیروی کردن از استانداردهایی که برای حفظ محیط زیست لازم است. استفاده از مصالح و متریالهای با کیفیت با توجه به شرایط اقلیمی موجود در هر منطقه و استانداردهای ملی تعیین شده و همچنین اقتصادی بودن پروژه مورد نظر برای مشتریان محترم در تمامی مراحل اجرا و طراحی، استفاده از نیروهایی مجرب و متخصص با تجربه عملی با تحصیلات آکادمیک از جمله کارهای زیربنایی و اجرایی ما بوده است. 

طراحی آشپزخانه در دولاب

شرکت معماری دولاب با توجه به طراحی فضاهای مرتبط به طراحی و اجرای کلی و جزئی کابینت و دکور با هر سبک و رنگ با بهترین جنس و متریال اجرا و تحویل می دهد. 

کناف و سقف کاذب در دولاب

شرکت معماری و بازسازی ساختمان دولاب با بهره گیری از اساتید مجرب و زبده قادر به طراحی هر نوع سقف کاذب با هر متراژ، ابعاد و فرم به اجرای صحیح و اصولی با در نظرگرفتن مسائل کیفی و کمی در کمترین زمان می پردازد. 

سنگ کاری در دولاب

شرکت دولاب از طریق بهترین شرکت های تهیه مواد و مصالح ساختمانی، متریالی با بهترین جنس، رنگ و برش های دقیق و اشکال مختلف در اختیار مالکین قرار داده و به اجرا و نصب اصولی و با دوام مصالح می پردازد. 

تخریب داخلی ساختمان و بنایی ساختمان

اکیپ های اجرایی متخصص با اجرای کلیه کارهای بنایی اعم از تخریب، تیغه، چینی، مقاوم سازی ساختمان، سیمانکاری، ایزوگام و قیروگونی به ارائه خدمات پرداخته است. 

تزئینات نقاشی و کاغذ دیواری

خدماتی که شرکت دولاب در این زمینه ارائه می دهد شامل کلیه تعمیرات و اجرای انواع نقاشی پلاستیک، رنگ روغن، رنگ روغنی بدون بو، پتینه تابلویی و دیواری، انواع کاشی و سرامیک با بهترین متریال و جنس، رنگ نما، کنیتکس، پارکت و لمینت با طرح های جدید و بروز و نازلترین قیمت و کیفیت بالا و اجرای تمیز و بدون عیب و نقص در همه نقاط می باشد. 

گچ کاری و گچ بری

اجرا و ارائه خدمات مرحله به مرحله کلیه امور ساختمانی از انجام گچ و خاک تا مرحله نازک کاری و سفیدکاری، ابزار زنی و حاشیه سازی با سبک های کلاسیک، مدرن و…. با هر مقیاس و کیفیت بالا توسط افراد مجرب انجام می شود. 

برق و تاسیسات

اجرای خدمات برقکاری اعم از سیم کشی، لوله کشی برق، تجهیزات روشنایی، نصب انواع آویزهای روشنایی و لوستر و ارائه ایده های نوین با توجه به پتانسیل ساختمان مشاوره و بازدید رایگان و ارائه خدمات مربوطه از دیگر اقدامات این شرکت است.

تغییر در دکوراسیون داخلی با سقف کاذب و آسمان مجازیتغییر دکوراسیون داخلی منزل در دولاب

یکی از مهم ترین مسائل که در روزمره ما میتواند تغییری اساسی ایجاد کند؛ تغییردکوراسیون داخلی فضایی است که در آن زندگی می کنیم.

خیلی از افراد سالی یک یا دو دفعه دکوراسیون داخلی منزل خودشان را به نحوی که دوست دارند تغییر می دهند؛ مناسبت های متفاوت و همین طور رویداد مهمی مانند عید نوروز قطعا همواره ما رو به نو و به روز کردن محیط اطراف دعوت کرده است و تغییر دکوراسیون داخلی یکی از مهم ترین عواملی هست که میتواند حسی جدید رو برای سالی جدید ایجاد کند تا شما با انرژی هر چه بیشتر به استقبال آن برید. الان در بهترین زمان سال برای ایجاد هر نوع تغییری هستیم بنابراین در این مقاله با ما همراه باشید میخواهیم چند نکته حیاتی برای یک تغییر دکوراسیون عالی را به شما معرفی کنیم. 

اجرای سقف کاذب در دولاب

همان طور که شما هم میدانید همیشه برای ایجاد تغییر دکوراسیون داخلی منزل شما نیاز به هزینه های گزاف و بدون صرفه اقتصادی نیست مادامی که دو ابزار قوی را در اختیار داشته باشید. اولین ومهم ترین ابزار شما برای ایجاد یک دکوراسیون داخلی بینظیر یعنی شناخت متریال های مختلف و دومین ابزار یعنی یک مجری با تجربه و با سابقه کار با کیفیت و قوی که بتواند آنچه شما در ذهن دارید را به خوبی اجرا کند. فرقی ندارد تغییر دکوراسیون داخلی شما جزئی باشد یا کلی در هر دو صورت خوب است هر کدام از این ابزارها را همواره در زمان پرس و جو و دریافت قیمت در نظر داشته باشید. 

اجرای سقف کاذب آسمان مجازی در دولاب

برای ایجاد زیباترین نمونه دکوراسیون داخلی ابتدا از بررسی یکی از متریال های عالی سقف کاذب شروع خواهیم کرد. با سقفف کاذب چقدر آشنایی دارید؟ در واقع برای هر نوع و سبکی از فضای داخلی نیاز به سقف کاذب هست. این پوشش نهایی در همه ی ساختمان ها به اشکال مختلفی اجرا میشود اعم از سقف های کاذب پی وی سی، کناف، تایل ۶۰*۶۰ ومدل های متنوع دیگری که میتوانید به وفور در منازل و محیط های عمومی متعددی مشاهده کنید؛ ولی کدام یک برای فضای شما مناسب خواهد بود و به سلیقه شما نیز نزدیک تر است. 

چند عامل است که میتواند تعیین کننده ی انتخاب شما برای سقف کاذب منزلتان خواهد بود. در ابتدا فضایی که قرار است سقف کاذب کار شود چه استفاده ای دارد؛ آشپزخانه، سرویس بهداشتی و یا اتاق خواب و سالن اصلی خانه قطعا از نظر نوع اجرا و نمای کلی کار متفاوت خواهد بود بنابراین خوب است ابتدا اطلاعات کلی در مورد سقف کاذب داشته باشید تا بنا بر نوع کاربری انتخاب مناسب تری را داشته باشید. اجرای سقف کاذب مزایای خاصی دارد که به همین علت از زمانی به بعد تمامی پروژه های ساختمانی با اجرای سقف کاذب تحویل کارفرما یا مشتری می شود. و ما معتقدیم که سقف های کاذب بهترین گزینه برای پوشش و دکوراسیون سقف ساختمان شماست و در اینجا به برخی از دلایل آن اشاره می کنیم: 

ابتدا الزام وجود سقف کاذب به علت وجود تاسیسات مختلفی است که در سطح سقف و در موازات سقف اصلی کار می شود؛ این تاسیسات قاعدتا توسط سقف کاذب باید پوشش یافته تا نمای زیبایی را در انت ها داشته باشید. 

سقف کاذب با ایجاد فاصله میان سقف اصلی و فضای سکونت شما نقش موثری در ایجاد عایق حرارتی وهمچنین صوتی بازی میکند و از هدر رفت انرژی به میزان زیادی جلوگیری خواهد کرد. 

 1. زیبایی و تنوع رنگ بسیار بالا سقف کاذب انتخاب شما را برای تغییر دکوراسیون بالاتر می برد. 
 2. قابلیت تعویض دولاب و نیاز به نگهداری کمی دارند
 3. سرعت اجرای بالا و در کنار ان طول عمر زیاد

یکی از به روز ترین و مدرن ترین مدل های سقف کاذب که امروزه توانسته جایگزین طرح های قدیمی تر باشد سقف کاذب آسمان مجازی است. تصور کنید یک روز سخت و پرمشغله را در محیط کار گذرانده اید و به خانه برمی گردید یک فضای ساده و بدون روح را مشاهده کنید یا میتوانید با استفاده ازآسمان مجازی زیباترین طرح و نقش ها را در سقف خانه داشته باشید؛ طرح هایی مانند آسمان آبی، جنگل، سقف کهکشانی، آکواریوم و…متناسب با فضایی که میخواهید نقش و نگار خاصی داشته باشید در میان صدها مدل آن انتخاب میکنید و اجرا می شود. 

نصب سقف کاذب آسمان مجازی 

معمولا هر نوع سقف کاذبی دارای یک بخش سازه معلق و بعد متریال پوشش دهنده روی آن است؛ در بحث آسمان مجازی این سازه معلق از جنس فلز گالوانیزه یا همان پروفیل است؛ سپری های ۳.۶ و ۱.۲ و ۰.۶ در کناریکدیگربه وسیله آویزهایی از سقف کار شده و تایل های آسمان مجازی مطابق ابعاد در نظر گرفته شده در آن جای میروند. و طرحی کلی را همانند یک پازل در کنار هم به نمایش میگذارند. 

امروزه در میان خانواده سقف کاذب نمونه هایی وجود دارد که کاملا قابلیت نورگذر بودن را داشته و با در نظر داشتن تمهیدات نورپردازی شما میتوانید محیط روشن ترو بزرگ تری را در نهایت برای خود داشته باشید. اتفاقا سقف کاذب آسمان مجازی نیز از همین دسته بوده و به همراه نورپردازی کار می شود. نورپردازی یکی از مراحل نصب آسمان مجازی است که با فاصله استاندارد از تایل های ۶۰*۶۰ آسمان مجازی کار می شود و شما میتوانید یک نور یکدست و عالی را نیز در محیط خود داشته باشید. 
مزایای سقف کاذب آسمان مجازی

از مزایای آسمان مجازی در کنار زیبایی که به محیط می بخشد می توانیم به شما چندین مورد را نام ببریم: 

مهم ترین مزیت سقف آسمان مجازی در دکوراسیون داخلی منزل قابلیت شست و شوی تایل هایی است که خریداری میکنید. 

 1. طرح های مختلف و متفاوتی دارد که بنابر سلیقه خودتان میتوانید انتخاب کنید. 
 2. نصب سقف کاذب آسمان مجازی بسیار سریع انجام می شود و نتیجه فوق العاده ای دارد. 
 3. یکی از مهم ترین مزایای سقف کاذب آسمان مجازی قابلیت نورپردازی تایل های آسمان مجازی است. این قابلیت باعث میگردد که شما علاوه بر سقف کاذب یک محیط عالی از نطر نورپردازی را نیز در اختیار داشته باشید. 
 4. آسمان مجازی کاملا آنتی باکتریال بوده و نه تنها در فضاهای ساده بلکه در محیط های مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی نیز می توانید از آن ها استفاده کنید. 
 5. قابلیت دسترسی به تاسیسات زیرین سقف کاذب یکی از برترین مزیت هایی است که تنها در سقف های کاذبی که به صورت ۶۰*۶۰ اجرا می شوند وجود دارد؛ آسمان مجازی نیز به صورت استاندارد به صورت تایل های ۶۰*۶۰ اجرا میگردد. 

تا به اینجا در مورد تغییرات دکوراسیون داخلی، سقف کاذب و همین طور یکی از برترین نمونه های سقف کاذب با شما صحبت شد حال نوبت پاسخ به سوالات شما می رسد؛ قطعا اجرای هر نوع دکوراسیون داخلی زمان و هزینه ی خاص خودش را می طلبد اگر شما بخواهید به بهترین شکل ممکن فضای خود را تغییر دهید قطعا در نظر گرفتن این عوامل را با مشورت کاردان این موضوع می توانید در اختیار داشته باشید. امروزه شرکت های معتبر بسیار زیادی در زمینه دکوراسیون داخلی و بازسازی در حال فعالیت هستند؛ طزاحی دکوراسیون داخلی در دولاب

منت ها کمتر شرکتی هست که از صفر تا صد و با رعایت استانداردهای لازم و بدون واسطه و در اختیار داشتن کارگاه های تولیدی متعدد پاسخگوی نیاز جامعه در زمینه طراحی، تامین متریال، اجرای عالی دکوراسیون داخلی فعالیت کند؛ آذران دکور به عنوان برند برتر در این زمینه به صورت شبانه روزی فعالیت دارد؛ به زمان و خواسته های شما احترام گذاشته و با مقرون به صرفه ترین هزینه ریالی کارشناسان آذران دکور در تغییر دکوراسیون داخلی شما را راهنمایی خواهند کرد. اگر به دنبال یک محیط عالی هستید پیشنهاد ما این است که حتما از تجربیات افراد متخصص استفاده کنید؛ اذران دکور با دراختیار داشتن افراد ماهر و سال ها تجربه در خدمت شماست.

اجرای دکوراسیون با بودجه ی کم و اقتصادی

بارها پیش آمده است که با دیدن مجله های دکوراسیون، نمایش های تلویزیونی و یا صفحات مربوط به دکور در شبکه های اجتماعی، برای دکوراسیون خانه ی خود ایده گرفته اید، اما دکوراسیون با بودجه ی کم برای انجام تغییرات، موضوعی ست که مانع انجام این ایده ها می شود. 

با دیدن تصاویر مختلف از دکور خانه ها، فکر می کنیم که برای هر کدام از آن وسایل باید هزینه ی بالایی صرف شده باشد و این معمولا کمتر از بودجه ی در نظر گرفته شده ی ماست. باید به این نکته توجه کنیم که تزیین خانه، تنها به یک ذهن خلاق نیاز دارد و نه صرف هزینه های زیاد. حتی با بودجه ی کم هم می شود ظاهری لوکس و زیبا به خانه ی خود ببخشیم. 

در اینجا چند ایده وجود دارد که با کشف بهترین نکات و ترفندها، به شما کمک می کند تا فضای خانه ی خود را با ایده های ارزان تزیین کنید. 

ایده های ارزان را برای دکوراسیون خانه ی خود پیدا کنید

ایده های ارزان برای دکوراسیون با بودجه ی کم مهم ترین مرحله برای دکوراسیون با بودجه ی کم، این است که تصمیم بگیرید به جای کمک گرفتن از یک طراح داخلی با صرف هزینه های زیاد، خودتان دکور خانه تان را طراحی کنید. این موضوع از آن جهت مهم است که به شما در تعیین بودجه ی لازم و همچنین خرید اقلام دلخواه در چک لیست تان کمک خواهد کرد. 

اولین قدم برای برنامه ریزی دقیق این است که الهام بخش طراحی خود باشید. پس از آن، برای ایده گرفتن در پیدا کردن سبکی که می خواهید در طراحی خود استفاده کنید، در وبلاگ ها یا صفحات معروف دکوراسیون خانه جست وجو کنید. 

وقتی از نیازهای دکوراسیون خود مطمئن شدید، آن ها را به ایده های کوچکتر تقسیم کنید. یک روش عالی برای این کار، طبقه بندی آن ها در دسته هایی مانند مبلمان، لوازم جانبی، رنگ، دیوار، کف، وسایل دکور و… است. حالا برای مرور و خرید این وسایل دکوری مطابق با نیاز خود، فروشگاه های آنلاین را چک کنید و از هزینه ی آن ها مطلع شوید. با این کار می توانید میزان هزینه ی مورد نیاز برای دکوراسیون خود را تخمین بزنید و تعیین کنید که برای اجرایی کردن ایده های ارزان دکور خانه ی خود، چه بودجه ای را اختصاص دهید. 

بهترین راه برای تهیه ی دکوراسیون لوکس با بودجه ی کم این است که به صورت هفتگی یا ماهانه مقدار مشخصی را به بازسازی منزل خود اختصاص دهید. در طی چند ماه شما می توانید هزینه های لازم برای دکوراسیون خود را پس انداز کنید. 

۵ سؤالی که قبل از تغییر دکوراسیون باید از خود بپرسید!

وسایل قدیمی خود را بازسازی کنید بازسازی وسایل قدیمی برای دکوراسیون با بودجه ی کم آیا واقعا لازم است مبلمان قدیمی خود را تعویض کنید؟ برای صرفه جویی در هزینه ها، می توانید بعضی از قطعات را با یک سری تغییرات زیبا مانند یک پوشش تازه از پارچه یا تودوزی جدید، عوض کنید. در واقع شما باید هنگام برنامه ریزی ایده های دکوراسیون با بودجه ی کم، این نکته را مد نظر قرار دهید. 

نگاهی به آشپزخانه ی خود بیندازید. آیا باید تمام کابینت های آشپزخانه را تعویض کنید یا تنها با رنگ آمیزی و یا جایگزین کردن چند قطعه، امکان نوسازی آن ها وجود دارد؟ 

برای اینکه بتوانید به ساخت وساز خانه ای با حداقل هزینه ی ممکن فکر کنید، باید به جای اینکه وسایل را بیرون بیندازید و مبالغ زیادی را برای خرید کالاهای دیگری خرج کنید، آن دسته از وسایل را که می توانید به چیزی نو و جدید تبدیل کنید، یادداشت کنید و آن ها را در خانه ی خود نگه دارید. 

برای کاهش هزینه های خود، اطمینان حاصل کنید تا آنجا که ممکن است بعضی از وسایل را به جای دور انداختن، دوباره استفاده کنید. وقتی می دانید که چه چیزی را باید دوباره استفاده کنید، شروع به ساختن می کنید. با این روش می توانید هزینه های نوسازی و یا تغییر در دکوراسیون را تا حد زیادی کاهش دهید. 

هر چند وقت یک بار وسایل را از یک اتاق به اتاق دیگر منتقل کنید و مکان تازه ای را به آن ها اختصاص دهید. اگر یک صندلی خاص برای یک مکان خاص در خانه ی خود خریده اید به این معنی نیست که آن صندلی باید تمام عمر خود را با شما در همان مکان ثابت سپری کند. وسایل مختلف را جابه جا کنید و تغییرات کوچک در دکوراسیون را بپذیرید. 
اتاق نشیمن را زیبا کنید

استفاده از لوازم دکوری ارزان در دکوراسیون با بودجه ی کم

حالا که قرار است با بودجه ی محدود کار کنید، باید برای خرید وسایلی هزینه کنید که بتوانند برای مدت طولانی دوام بیاورند. چنین هزینه های اولویت بندی شده ای باید به سمت وسایلی هدایت شوند که بیشترین استفاده را برای شما دارند. 

با انتخاب مبلمان با کیفیت، شما می توانید برای مدت زیادی در هزینه های تعمیر و نگهداری آن صرفه جویی کنید، زیرا مبلمان هایی با کیفیت بالا، می توانند سال ها و حتی دهه ها دوام بیاورند. آن ها مانند لوازم دکوری جانبی و یا رنگ هایی نیستند که بعد از یک یا دو سال با تغییر مد، عوض شوند و یا جذابیت خود را از دست بدهند. برای داشتن چنین مبلمانی می توانید به سراغ سبک های کلاسیک و یا وینتج بروید. 

هنگامی که بهترین مبلمان را از نظر جنس و میزان کارایی انتخاب کردید، فقط باید در اتاق نشیمن خود چیزهای کوچک و ارزان قیمت را اضافه کنید. هنگام انتخاب مبل مناسب برای اتاق نشیمن خود، مطمئن شوید که به سراغ مبلی می روید که فضای شما را به زیبایی تعریف می کند و در عین حال بر راحتی و کاربردی بودن آن هم تمرکز داشته باشید. 

جدا از این موضوع، مبلمان شما باید در حد بودجه ی شما، زیبا باشد. دیگر چیزهای مهمی که در اتاق نشیمن شما وجود دارد، صندلی ها، میزهای کوچک، تابلوهای دیواری و لوازم جانبی است. بهتر است بر روی این چند مورد تمرکز کنید و بدون صرف هزینه ی بیش از حد، به دنبال بهترین روش برای خرید آن ها باشید. 

۱۸ ایده ی ارزان و کاربردی برای چیدمان اتاق پذیرایی کوچک

اگر بودجه تان به خرید وسایل نو نمی رسد، وسایل دست دوم خریداری کنید

همان طور که گفتیم، وقتی صحبت از ایده های ارزان برای دکوراسیون با بودجه ی کم می شود، تنها چیزی که بیشترین اهمیت را دارد خلاقیت است. از خرید مبلمان دست دوم و سایر لوازم تزئینی نترسید. البته به شرط آنکه سالم باشند و قیمت مناسبی هم داشته باشند. به این ترتیب شما می توانید اقلام جدیدی را بدون صرف هزینه های زیاد به دکوراسیون خود اضافه کنید. 

سبک همیشه قابل تغییر است، اما کیفیت را نمی توان جایگزین کرد. 

به یاد داشته باشید که یک آینه ی قدیمی را می توان دوباره رنگ آمیزی کرد، روکش یک مبل قدیمی را می توان با یک روکش جدید تعویض کرد یا حتی می شود نورپردازی داخلی را متناسب با آنچه شما دوست دارید، مدرن کرد. سبک همیشه قابل تغییر است، اما کیفیت را نمی توان جایگزین کرد. 
دیوارها را رنگ کنید

رنگ کردن دیوارها برای تغییر در دکوراسیون با بودجه کم یک رنگ ساده می تواند هر دیواری را به مرکز توجه تبدیل کند و در عین حال فضای اتاق را تازه و روشن تر کند. با ترکیب رنگ های مختلف، می توانید طرحی را که برای دکوراسیون با بودجه ی کم در نظر دارید، اجرایی کنید. شما با صرف یک بودجه ی اندک برای رنگ و به کار گرفتن یک رنگ کار حرفه ای، می توانید نمای خانه ی خود را یک بار دیگر تازه و جدید نشان دهید. 

با استفاده از رنگ های متفاوت و تکنیک های مختلف قلمو روی دیوار، می توانید انواع جلوه ها و طرح های جذاب را ایجاد کنید. 
از کاغذ دیواری استفاده کنید

استفاده از کاغذ دیواری برای دکوراسیون با بودجه ی کم

استفاده از کاغذ دیواری های مدرن در طراحی دکوراسیون با بودجه ی کم، می تواند به سرعت جلب توجه کند، به ویژه هنگامی که به دنبال ایده های ارزان برای تزئینات منزل خود هستید. 

از آنجا که بودجه ی محدودی دارید، شاید عاقلانه نباشد که همه ی دیوارهای خانه ی خود را با کاغذ دیواری بپوشانید، زیرا این کار بسیار هزینه بر است. در عوض از کاغذ دیواری برای ایجاد یک دیوار متفاوت استفاده کنید که تنها فضای کمی در اتاق خواب یا اتاق نشیمن شما را برجسته می کند و در عین حال به ایجاد یک طراحی متفاوت کمک می کند. 

با استفاده از کاغذ دیواری برای تنها یک دیوار، می توانید یک نقطه ی کانونی را در خانه ی خود ایجاد کنید و با صرف هزینه ی کم، جلوه ی متفاوتی را به دکوراسیون خانه ی خود بدهید. 

این وسایل را فراموش نکنید

دانستن چند نکته و به کارگیری آن ها می تواند برای ایجاد یک تغییر در دکوراسیون به شما کمک کند. بهتر است برای استفاده از لوازم دکوری جانبی با صرف هزینه ی کم، این نکات را هم در نظر بگیرید؛ 
۱. آینه ها اگر می خواهید فضای خانه ی خود را به سرعت جذاب کنید، از آینه استفاده کنید. به علاوه تهیه ی یک آینه ی ارزان قیمت و در عین حال زیبا، همیشه دولاب است. از آینه برای انعکاس نور در خانه ی خود استفاده کنید. این روش باعث می شود تا فضای شما بزرگتر، روشن تر و لوکس تر به نظر برسد. 

استفاده از آینه در دکوراسیون با بودجه ی کم

۲. فرش ها اگر از یک طراح داخلی درباره ی ایده های ارزان دکوراسیون سوال کنید، آن ها فورا به قسمت کف اشاره خواهند کرد! بنابراین از این الگو پیروی کنید و به فکر به روزرسانی قسمت کف خانه ی خود با فرش های متناسب با دکوراسیون خود باشید. استفاده از فرش در دکوراسیون، جلوه ویژه ای به خانه ی شما می دهد و باعث می شود تا بخش زیادی از فضای شما با آن پر شود. 

۳. لوازم درخشان دقیقا مانند آینه ها، استفاده از لوازم دکوری درخشان، پوشش های براق، وسایل دکوری فلزی و یا لوسترهای کریستالی، در عین حال که چشم شما را تحریک می کنند، نور را منعکس می کنند و جلوه ی متفاوتی به فضای شما می بخشند. 

استفاده از لوازم درخشان برای دکوراسیون با بودجه ی کم
۴. پرده ها با آویختن پرده ها در بالاترین سطح، در نهایت سقف های خود را بلندتر از حد واقعی نشان می دهید و این کار به بزرگ تر نشان دادن فضای شما کمک زیادی می کند. 

۵. گیاهان از گیاهان غافل نشوید، زیرا گیاهان از بهترین ایده های دکوراسیون با بودجه ی کم هستند. آن ها نه تنها زیبا هستند و به شما امکان می دهند که رنگ و بافت به فضای خود اضافه کنید، بلکه برای تصفیه ی هوای خانه ی شما هم عالی هستند. برای شروع، گیاهانی را انتخاب کنید که به مراقبت کمتری احتیاج دارند. 

گیاهان از بهترین ایده های دکوراسیون با بودجه ی کم هستند
۶. تابلوها و مجسمه ها آخرین و مهم ترین نکته این است که طراحی دکوراسیون بدون استفاده از تابلو و مجسمه، نمی تواند خانه ای با ظاهری متفاوت به شما ارائه بدهد. با استفاده ی درست از تابلوها و مجسمه ها در دکوراسیون خود، می توانید با کمترین هزینه جلوه ای تازه به خانه ی خود بدهید.

حالا که تعطیلات عید نزدیک است، همه ما به نوعی به فکر تغییر دکوراسیون فضای منزل خود افتاده ایم و می خواهیم فصل بهار را با خانه ای جذاب و تمیز و متفاوت شروع کنیم. اگر دوست دارید که محیط خانه خود را کمی تغییر دهید و با محدودیت زمان و بودجه روبرو هستید، اصلا نگران نباشید؛ ما در این نوشته به شما ۱۷ ایده برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل را یاد می دهیم. اجرای این ایده ها واقعاً هزینه کمی دارد؛ اما منزل شما را زیبا، تازه، جذاب و خاص می کند. این ایده ها به قدری راحت هستند که در یک روز می توانید تمامشان را اجرا کنید. پس بیایید زودتر به سراغ ایده های تغییر دکوراسیون سریع منزل برویم و خانه خود را به طور کلی تغییر دهیم. 

۱۷ ایده خلاقانه برای تغییر دکوراسیون سریع خانه

برای تغییر دکوراسیون خانه خود در سریع ترین زمان ممکن، از این ایده ها کمک بگیرید. 

۱. از مبل تک برای مطالعه و استراحت در اتاق پذیرایی استفاده کنید

قرار دادن مبل تک در اتاق پذیرایی شاید خانه های امروزی آن قدر بزرگ نباشند که اتاق مطالعه جداگانه ای داشته باشیم؛ اما هنوز هم می توانیم یک خلوت دنج و آرام برای مطالعه بسازیم. با قرار دادن یک مبل جذاب و متفاوت در گوشه ای از اتاق پذیرایی، شما می توانید یک فضای عالی و خاص برای مطالعه یا خلوت کردن و آرامش گرفتن برای خودتان بسازید. 

۲. بدون ترس و نگرانی، رنگ های تیره را به خانه خود بیاورید

استفاده از رنگهای تیره در دکوراسیون منزل درست است که اکثر خانه ها با رنگ های روشن و خنثی پر شده اند؛ اما اضافه کردن رنگ های تیره مانند مشکی و سرمه ای یک ایده ی عالی برای افزایش جذابیت فضای منزل شما است. شما می توانید یکی از دیوارهای خانه خود را با کاغذ دیواری مشکی بپوشانید و ببینید این ایده ی ساده چقدر باعث تغییر فضای منزل شما می شود. 

۳. قفسه و ویترین منزل خود را تغییر دهید

تغییر وسایل و چیدمان ویترین اگر دائماً شکل و وسایل داخل ویترین شما یک شکل باشد، قطعاً خسته خواهید شد. یکی از بهترین ایده ها برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل این است که وسایل موجود در ویترین و قفسه ها را جابه جا کنید. مثلا اگر همیشه داخلشان کتاب می گذاشتید، بعضی از طبقاتش را برای قرار دادن گلدان، ظروف دکوری و تابلوهای انگیزشی خالی کنید. 

۴. فضای مخصوص نوشیدن چای بسازید

فضای مخصوص نوشیدن چای در منزل ست دارید چای صبحانه خود را در کنار یک منظره زیبا بنوشید؟ شما می توانید میز و صندلی کوچکی را پشت پنجره قرار دهید تا با حال وهوای بهتری صبح تان را آغاز کنید و خانه زیباتری هم داشته باشید. 

۲۳ ترند خلاقانه ی دکوراسیون در سال ۲۰۲۲ برای داشتن خانه ای بهاری

۵. ورودی خانه را پر از عشق کنید

دکوراسیون ورودی خانه

شاید راهروی ورودی خانه شما بزرگ نباشد، اما می توانید آن را با عناصر پر از عشق و آرامش بخش پر کنید تا هنگام ورود به خانه حس خوبی داشته باشید. با قرار دادن میز کنسول، عکس و تابلو در راهروی خانه، خیلی سریع و راحت این قسمت از منزل تان را زیباتر کنید. 
۶. بالشتک ها و کوسن های جدید را برای مبلمان خود انتخاب کنید

بالشتک و کوسن جدید برای مبلمان

برای افزایش شادابی و زیبایی اتاق نشیمن، شما می توانید بالشتک ها و کوسن های جدید را برای مبل های خود انتخاب کنید. همین کار باعث می شود کل فضا پر از حس تازگی شود و از بهترین ایده ها برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل شما است. قرار دادن کوسن ها با حروف الفبا، شعرهای کوتاه و نقاشی منظره، از ایده های جالب برای تغییر شکل و ظاهر کلی خانه هستند. 

۷. از وسایل جدید در حمام استفاده کنید

اگر می خواهید حمام شما به فضایی آرامش بخش و لاکچری تبدیل شود، می توانید از وسایل جدید در حمام خود استفاده کنید؛ مثلا می توانید یک میز کوچک در کنار وان حمام قرار دهید و لیوان نوشیدنی و وسایل خود را روی آن بگذارید. 
۸. پرده و سایبان توری را در اطراف تخت خواب آویزان کنید

دوست دارید اتاق خواب شما به فضایی رویایی و سلطنتی تبدیل شود؟ پس پرده های توری و سایبان های زیبا را در اطراف تخت خواب خود آویزان کنید و مثل شاهزاده ها به رختخواب بروید. 

۹. روکش مبلمان را عوض کنید

تغییر روکش صندلی و مبل برای تغییر دکوراسیون منزل

عوض کردن کل مبل و صندلی ها برای شما گران تمام می شود، اما شما می توانید هزینه بسیار کمتری بپردازید و روکش مبلمان خود را عوض کنید تا فضای خانه شما به طور کل عوض شود. 

۱۰. آینه های بزرگ را در اتاق پذیرایی نصب کنید

نصب آینه های بزرگ و دکوری باعث افزایش روشنایی و جذابیت محیط داخلی خانه شما می شود و در افزایش شادابی و نشاط خانه شما تاثیر زیادی خواهد داشت؛ پس آینه های بزرگ را در اتاق پذیرایی نصب کنید و از حضور نور بیشتر در فضای خانه لذت ببرید. 
۱۱. چراغ های رنگی و زیبا را به محیط خانه خود بیاورید

تغییر نورپردازی برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل

یکی دیگر از ایده های جالب برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل این است که چراغ های رنگی و زیبا را به محیط خانه خود بیاورید و نورپردازی خانه خود را کاملاً تغییر دهید. 

۱۲. رختخواب و پتوهای خود را عوض کنید

یکی دیگر از ایده های تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم این است که ست ملحفه رختخواب و پتوهای خود را به صورت فصلی عوض کنید. با تغییر فصل از زمستان به بهار، پتوهای گرم و پشمی را بردارید و پتوهای سبک را روی تخت قرار دهید. در فصل تابستان هم از ملحفه های نازک و نخی استفاده کنید. 
۱۳. رومیزی جدید و زیبایی را برای میز ناهارخوری خود انتخاب کنید

استفاده از رومیزی جدید برای تغییر دکوراسیون سریع

یکی از ایده های کم هزینه و جالب برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل این است که یک رومیزی پرنقش ونگار را برای میز ناهارخوری خود انتخاب کنید. با این کار، فضای سنتی خانه شما کلا تغییر می کند و حال و هوای تازه ای به خانه شما می دهد. 
۱۴. پس زمینه ی بعضی از قسمت های خانه را تغییر دهید

یکی دیگر از ایده های جالب برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل این است که پس زمینه ی بعضی قسمت های خانه مانند کمد دیواری، دیوار پشت تلویزیون و دیوار پشت گاز آشپزخانه را تغییر دهید. برای این کار می توانید از کاغذدیواری های جدید، سنگ های دکوراتیو و آینه های کوچک استفاده کنید. 
۱۵. مبل های خود را از دیوار فاصله بدهید

اگر دوست دارید فضای صمیمی تری در خانه خود داشته باشید، مبل های خود را از دیوار فاصله بدهید و با همین کار ساده، چیدمان وسایل منزل را کلاً تغییر دهید. 
۱۶. از قالیچه و فرش های روستایی برای دکوراسیون جذاب خانه خود استفاده کنید

اضافه کردن گلیم و قالیچه به دکوراسیون منزل

ما ایرانی ها به فرش، گلیم و قالیچه علاقه خاصی داریم. برای تغییر دکوراسیون منزل خود، شما می توانید از انواع قالیچه ها و فرش های روستایی یا دستباف استفاده کنید تا حس جذابیت و نشاط را به خانه خود بیاورید. معمولا قالیچه ها و فرش های روستایی با نخ های رنگارنگ و طرح های ظریف و زیبا بافته می شوند و حضورشان در خانه شما، فضای منزلتان را کلاً تغییر می دهد. 
۱۷. بشقاب های دیوارکوب را روی دیوار نصب کنید

یکی دیگر از ایده های سریع و راحت برای تغییر دکوراسیون منزل این است که از بشقاب های دیواری در یکی از دیوارهای کانونی خانه خود استفاده کنید تا جذابیت و زیبایی بیشتری به خانه خود بدهید. 

۲۲ ایده ی عالی برای تزئین دیوارها و تازه کردن فضای خانه

بشقاب های دیوارکوب

در این نوشته با ۱۷ ایده برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت فضای منزل آشنا شدید و دانستید که برای افزایش زیبایی و جذابیت خانه خود باید چه کارهایی انجام دهید. حالا که تعطیلات عید نزدیک است و تصمیم به تغییر دکوراسیون منزل خود گرفته اید، می توانید از این ایده های جالب و کم هزینه برای تغییر شکل و ظاهر خانه خود کمک بگیرید و جذابیت و تازگی را به خانه خود بیاورید. برایمان بنویسید که شما بیشتر از همه، به کدام ایده علاقه داشتید و می خواهید فضای منزل خود را به چه صورتی تغییر دهید؟

یکی از بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی

برای انتخاب بهترین شرکت دکوراسیون داخلی باید فاکتورهای متعددی را مورد بررسی قرار داد. 

دکوراسیون دولاب، در حال حاضر در دولاب و دیگر شهرهای ایران شرکت های زیادی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی فعالیت می کنند و هر یک نیز ادعا می کنند بهترین شرکت دکوراسیون داخلی در دولاب و یا حتی ایران هستند. 

اما در این میان چگونه می توان یک شرکت دکوراسیون داخلی عالی پیدا کرد که نیازهای ما را برای داشتن یک فضای ایده آل تامین کند. 

در این مطلب قصد داریم شرکت دکوراسیون داخلی دولاب یکی از بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در دولاب را به شما معرفی کنیم که توانسته است در زمینه طراحی و دکوراسیون سوابق ارزنده ای را در کارنامه خود ثبت کند. 
در قدم نخست می توانید از رزومه کاری و سابق آن شرکت اطلاعاتی کسب کنید و سوال کنید آیا در زمینه کاربری مورد نظر شما فعالیتی داشته است یا خیر، اگر شرکت مورد نظر در حوزه کاری شما هیچ گونه فعالیتی نداشته این انتخاب می تواند برای شما تا حدودی ریسک باشد! 

برای طراحی دکوراسیون داخلی از شرکتی کمک بگیرید که ایده های جدید برای تصویر ذهنی شما داشته باشد. شرکت های خوب همواره به دنبال خلاقیت در طراحی و ثبت آن به نام خود هستند، می توانید در مورد فضایی که دارید چند سوال از طراح بپرسید و بررسی کنید که توانایی او تا چه حد به سلیقه شما نزدیک است. 

یکی از موارد خیلی مهم در انتخاب بهترین شرکت دکوراسیون داخلی زمان تحویل طرح و مهم تر از آن زمان لازم برای اجرای پروژه شما است. فراموش نکنید که کیفیت در هر کاری حرف اول را می زند. 

کیفیت کار و کیفیت مصالح اجرایی همواره از نگرانی های صاحبان خانه است. برای این منظور قبل اجرا از پیمانکار خود بخواهید نوع مصالح و برند آن را در قرارداد قید کند. 

همچنین از شرکت دکوراسیون داخلی بخواهید طرح سه بعدی ارائه شده را در اجرا تضمین کند و در قرارداد خود تطابق کامل طرح و اجرا را ذکر و متعهد شود. 

هزینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی برای هر صاحب خانه ای از مهم ترین دغدغه ها محسوب می گردد. در واقع بهترین شرکت دکوراسیون داخلی، شرکتی است که در این زمینه هوای مشتری خود را داشته باشد. باید به این نکته توجه داشت هزینه طراحی و اجرا از مواردی است که باید به دقت مورد بررسی قرار داد. 

معرفی اجمالی شرکت طراحی دکوراسیون داخلی دولاب: این شرکت افتخار دارد با پانزده سال خدمت بی وقفه در زمینه دکوراسیون داخلی پروژه های زیادی را با رضایت صدرصد تحویل مشتریان خود دهد. 

طراح و مجری دکوراسیون داخلی

 1. بازسازی و نوسازی منزل
 2. طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی
 3. ساخت ویلا در سبک های دوبلکس و تریبلکس
 4. طراحی دکوراسیون داخلی
 5. طراحی دکوراسیون اداری

شرکت دولاب علاوه بر بازسازی منزل؛ کابینت، کمدهای ریلی، تخت کم جا، سرویس خواب، سرویس خواب کودک ونوجوان طراحی و اجرا می کند. 

شما می توانید با سپردن صفر تا صد کار منزلتان به شرکت دولاب تمام نیازهای خود را برطرف کنید. با توجه به سلایق مشتری ها قبل از اجرای کار می توانید طرح فضای منزل را به صورت ۳D مشاهده کنید و هر تغییری را که مد نظر دارید در آن اعمال کنید تا در نهایت طرح نهایی همان چیزی باشد که در رویای شما بوده است. 

استفاده از فیلدهای چوبی: در فضاهایی که کاملا ساده و سفید می باشد، فیلدهای چوبی باعث لوکس شدن فضا می شود. انتخاب رنگ دیوارها معمولا به عهده خود مشتریان می باشد. که عموما به دلیل ترکیب با کارهای دیگر رنگ سفید بیشتر مورد انتخاب قرار می گیرد. 

کاغذ دیواری: به خاطر ترکیب مدرن. کلاسیک در فضا قسمتی از دیوار کاغذ دیواری کلاسیک کارشده است که فضا را از قسمت های دیگر متمایز کند. 

پوستر: انتخاب پوستر به عنوان کاری متفاوت از کاغذ دیواری و غیره برای روح دادن به فضای استفاده شده است که رنگ مورد نظر بنا به رنگ مبلمان و پرده و غیره انتخاب می شود.

تفاوت دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی چیست؟ 

دو عبارت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در طراحی و بازسازی منزل معمولا به غلط به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. 

گرچه هر دو بخش های مشترکی با هم دارند و هدف همه آن ها بهبود کیفیت زندگی از طریق بهبود فضاست، اما مترادف هم نیستند. طراحی داخلی منزل و دکوراسیون داخلی منزل دو واژه ای هستند که معمولا با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند اما حقیقت این است که واقعا نمی توان این دو واژه را به جای هم به کار برد. شباهت های زیادی بین این دو شغل وجود دارد، آنقدر که سخت است بتوان گفت مرز مشخص بین این دو حرفه چیست. اگرچه با این حال، کمی بیش از یک تفاوت ناچیز بین آنچه که یک فرد را طراح داخلی می کند و آنچه که یک فرد را دکوراتور داخلی می کند، وجود دارد. برخی از این تفاوت ها نامحسوس هستند و بعضی واقعا قابل توجه. در ادامه تفاوت های این دو حرفه بررسی شده است و می توانید با استفاده از این مطلب برای خود تفاوتی میان این دو تخصص قائل شده و انتخاب کنید که واقعا به خدمات کدام یک از آن ها نیاز دارید. 

تفاوت های طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی تخصصی است که نیاز به تمرین و آموزش رسمی دارد. تخصص در این شغل با مطالعه رنگ ها و پارچه ها، تمرینات طراحی با استفاده از کامپیوتر (CAD)، ترسیم، برنامه ریزی فضایی، طراحی مبلمان، معماری و غیره به وجود می آید. اکثر طراحان بعد از فراغت از تحصیل با یک کمپانی یا طراح داخلی که به صورت حرفه ای مشغول فعالیت است همکاری می کنند تا بتوانند در آینده شرکت شخصی خود را تاسیس کنند. در طرف مقابل دکوراتورها کسانی هستند که تنها با سطح ظاهری فضا سرو کار دارند. اغلب آن ها دوره های تخصصی را گذرانیده و آموزش دیده اند. بسیار واضح است که علی رغم اشتراکات بسیار، این سه رشته مترادف هم نیستند و در حوزه ای کاری متفاوتی فعالیت فعالیت می کنند. جامعه طراحان داخلی آمریکا، طراح داخلی را چنین تعریف می کند: متخصصی برای طراحی فضاهای داخلی با عملکرد و کارایی بالا که تخصص خود را از طریق آموزش های رسمی کسب کرده است. مهمترین بخش حرفه یک طراح داخلی، داشتن هنر و علم درک رفتار مردم به منظور ایجاد فضاهای کاربردی خلاقانه درون ساختارهایی ست که معماران داخلی طراحی کرده اند. 

طراحی داخلی چیست؟ 

طراحی داخلی یکی از شاخه های طراحی معماری است طراح داخلی اشراف کاملی بر پروسه طراحی معماری دارد کار طراح داخلی در آوردن فضا ها و فرم های داخلی ساختمان با تمرکز بر اصول طراحی معماری است طراح داخلی در صورت داشتن سر رشته از کارهای هنری و درک هنری بالا در خصوص چیدمان تزئینات داخلی نیز می تواند ورود کند. طراحی داخلی، نقشه کشی و ساخت و ساز فضاها به دست انسان، بخشی از طراحی محیطی بوده و ارتباط نزدیکی با معماری دارد. طراحی داخلی شغلی است که به دانش و فعالیت های عملی نیاز دارد. دانشگاه های بسیاری وجود دارند که دوره های طراحی داخلی برگزار می کنند. طراحان داخلی معمولا در مورد رنگ و پارچه، طراحی به کمک کامپیوتر، نقاشی، برنامه ریزی فضا، طراحی مبلمان، معماری و غیره دروسی را می گذرانند. بیشتر فارغ تحصیل این رشته قبل از اینکه شرکت خود را تاسیس کنند باید چند سالی به کارآموزی در سایر شرکت ها بپردازند. 

دکوراسیون داخلی چیست؟ 

طراحی دکوراسیون داخلی توسط دکوراتور صورت می گیرد دکوراتور به دور از قواعد مهندسی و طراحی معماری صرفا کار چیدمان تزئینات داخلی و انتخاب رنگ متریال و پارچه ها، پرده ها، تابلو ها و. . را بر عهده دارد. دکوراسیون داخلی به هنر و دانش ساخت فضای داخلی دلپذیرتر و کاربردی تر برای ساکنان آن اشاره دارد. هر کس که تا به حال خانه یا محل کار خود را تزئین کرده است، به نوعی در طراحی داخلی شرکت کرده است. این هنر یک موضوع محبوب در برنامه های تلوزیونی نیز می باشد. همچنین وقتی این مطلب را جستجو کردید حتما می دانید که یک سرگرمی محبوب برای بسیاری از شماها است زیرا نیاز به مدرک خاصی برای تزئین خانه خود ندارید. دکوراسیون داخلی حلقه اتصال بین دو علم معماری و طراحی داخلی است. این رشته از یک طرف مانند علم معماری با ساختمان و اجزاء و عناصر تشکیل دهنده آن ارتباط دارد و از طرف دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تمرکز می کند. 

ممکن است طراح داخلی کار چیدمان و دکوراسیون داخلی را انجام دهد اما عکس این موضوع صادق نیست و دکوراتور نمی تواند به طراحی داخلی بپردازد بلکه برای این کار حتما نیاز به اخذ مدرک است طراح داخلی با شماوره معمار پروژه حتی قادر به تغییر طراحی معماری نیز می باشد مثلا ممکن است برای طراحی داخلی ایده آل یک دیوار را جابجا نماید. 

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در پروژه های معماری

متاسفانه آشفتگی گسترده ای در زمینه طراح داخلی و دکوراتور یا طراح دکوراسیون وجود دارد بعضا افرادی که تحصیلات هیچ یک از دو تخصص را ندارند اقدام به طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی میکنند که موجبات طراح های غیر استاندارد و هدر رفت سرمایه می شوند که البته نبود شفافیت قانونی لازم نیز به این آشفتگی کمک زیادی کرده است. در اشل استاندارد یک پروسه مهندسی، طراح معماری از ابتدای پروژه با معمار در ارتباط است و تا پایان پروژه، طراح داخلی و معمار پروژه با همفکری هم پیش می روند و این موضوعی است که شوربختانه به شکل درست و ایده آل آن در حوزه پروسه مهندسی معماری ما انجام نمی شود ولی کار دکوراتور پس از طی شدن تمام این مراحل تازه شروع میشود و دکوراتور اقدام به چیدمان و تزیین فضاهای داخلی طراحی شده توسط طراح داخلی میکند مورد دیگر اینکه طراح دکوراسیون (دکوراتور) صرفا در خصوص ظاهر و شکل و فرم متریال تصمیم می گیرد ولی تایید کیفی متریال بر عهده طراح داخلی است اینکه آیا متریال مورد نظر به لحاظ عایق بندی صدا، گرما و. . یا اشتعال پذیری و. . مناسب است یا خیر همگی به عهده طراح داخلی است. 

برای درک بهتر تفاوت های طراحی داخلی با طراحی دکوراسیون داخلی این نکته را باید بدانیم که برای اجرای طراحی دکوراسیون داخلی نیازی به عملیات ساخت و ساز و مهندسی نداریم در هر مکانی می توان با تعویض وسایل و تزیینات یا پرده و مبلمان و کاغذ دیواری و. . تغییر دکوراسیون ایجاد نمود اما برای اجرای یک پروژه طراحی داخلی در ساختمانی که از قبل بنا شده حداقل نیاز به بازسازی منزل و محل کار خود خواهید داشت چرا که طی این پروسه اصلاحاتی در معماری سازه نیز ایجاد خواهد شد.

از طراحی تا ساخت ویلا در شمال با شرکت دکوراسیون دولاب

مسکن یکی از دغدغه‌های اصلی بشر از آغاز تا کنون بوده است معنا و مفهوم مسکن فقط ایجاد پناهگاه نیست و امروزه به عنوان تفرجگاه و فضایی برای اوقات فراغت نیز از آن استفاده می‌شود. 

به گزارش ایسنا به نقل از شرکت دکوراسیون دولاب، در ده‌های اخیر به دلیل زندگی صنعتی و ماشینی، طراحی و ساخت خانه‌هایی ویلایی روز به روز افزایش یافته در این میان می‌توان به ساخت ویلا در شمال ایران اشاره کرد. البته ناگفته نماند که در طرح‌های ملی مسکن نیز می‌توان در بعضی مناطق خانه ویلایی ساخت. در ادامه در مورد ویلاسازی و طراحی ویلا در شمال کشور صحبت خواهیم کرد. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. 
طراحی ویلا مدرن یا کلاسیک

طراحی ویلا یکی از دغدغه‌های مالکین عزیز ما در زمان سفارش کار است اما شاید برایتان این سوال پیش بیاید که کدام بهتر است؟ 

در ویلاهای ترکیبی یا مدرن به حجم ساختمان توجه بیشتری می‌شود اما جزئیات مانند سبک کلاسیک اهمیت چندانی ندارد. 
در ویلاهای مدرن پنجره‌ها بزرگتر و در ابعاد وسیع حتی تا ۶ متر نیز استفاده می‌شود بنابراین نورگیری بهتری دارد. 
پروژه‌های کلاسیک معمولا پر هزینه است اما در کل به نوع طراحی ویلا بستگی دارد بعضی از کارهای مدرن سازه‌های پیچیده و خاصی دارند. 
هر دو ویلاهای مدرن و کلاسیک را می‌توان با سنگ و سیمان سفید اجرا کرد. 

ساخت ویلا در شمال

دماوند و مازندران یکی از شهرها و استان‌های خوش و آب و هوای ایران است که طراحی ویلا و ساخت آن در این مناطق بسیار رونق دارد قرار دارد. این شهرستان به دلیل هوای خوبی که دارد منطقه مناسبی برای ویلاسازی محسوب می‌شود. طزاحی دکوراسیون ویلا در دولاب
ساخت ویلا در مازندران مزایای متعددی دارد. اول اینکه این استان به شهر دولاب بسیار نزدیک است و دوم اینکه این شهر به لحاظ امکانات رفاهی شرایط مناسبی را برای ساکنان خود فراهم کرده است. طبیعت زیبا و آب و هوای بکر مازندران این استان از دیگر مزایای این شهر است و می‌توانید از جنگل، رودخانه و کوههای این استان زیبا لذت ببرید. طراحی ویلا به صورتی که چشم‌انداز طبیعی این شهر را بتوان مشاهده کرد و از مناظر و طبیعت آن لذت برد، در تخصص شرکت طراحی ویلا شرکت دکوراسیون دولاب است. 
ساخت ویلا در شمال و شهرهای اطراف آن به نسبت مناطق دیگر دولاب به لحاظ هزینه و قیمت به صرفه‌تر است. چرا که قیمت زمین در منطقه مازندران نسبت به سایر مناطق پایین‌تر است که این قیمت پایین‌تر باعث می‌شود تا زمین بزرگتری را برای ساخت ویلا تهیه کنیم. همچنین این منطقه به نسبت سایر مناطق ییلاقی دولاب مانند لواسانات هنوز تراکم جمعیت زیادی را ندارد. برای ساخت ویلا شما می‌توانید هر نمای بیرونی که دوست دارید مانند نمای رومی، نمای روستیک و… را پیاده کنید. همچنین می‌توانید دکوراسیون داخلی ساختمان را براساس سلیقه خود به صورت مدرن یا کلاسیک و… طراحی کنید. با توجه به اقلیم مناسب و آب و هوای معتدل شمال کشور، برای محوطه‌سازی می‌توانید از انواع درختان و گیاهان استفاده نمایید

طراحی ویلا و نکات مهم آن

برای طراحی ویلا ابتدا باید مشخص کنیم که هدف از ساخت ویلا چیست؟ 

طبق صحبتی که با شرکت مهندسی شرکت دکوراسیون دولاب داشتیم: هدف از ساخت ویلا یا استفاده شخصی است یا اینکه ویلا با هدف کسب درآمد ساخته می‌شود. سپس باید مشخص کرد در کدام منطقه قرار است ویلا ساخته شود و یک زمین مناسب برای ساخت ویلا انتخاب کرد. استان مازندران دارای روستاها و بخش‌های مختلفی است که هر کدام دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود هستند. 
زمین مناسب برای ساخت ویلا، زمینی است که به آب و برق دسترسی داشته باشد. مساحت آن متناسب با طرح مورد نظر سازنده ویلا باشد و اطراف آن مناظر طبیعی خوبی قرار داشته باشد. این موضوع بر روی نتیجه کار تاثیر زیادی خواهد گذاشت. همچنین دسترسی ماشین حمل مصالح به آن به سهولت امکان‌پذیر باشد. 
پس از انتخاب زمین مناسب در محل دلخواه نوبت به طراحی ویلا می‌رسد. 

محوطه سازی و طراحی فضای سبز نیز قسمتی از طراحی ویلا به شمار می‌رود. به دلیل اقلیم خوب و خوش آب و هوا بودن استان مازندران و گیلان می‌توان از انواع گیاهان و درختان میوه برای محوطه‌سازی و ایجاد فضای سبز استفاده کرد. برای ایجاد محیط دلچسب می‌توان یک آلاچیق در فضای بیرون قرار داد. اگر که مساحت زمین اجازه داد می‌توان استخر و آبنما نیز در حیاط ویلا قرار داد. نورپردازی محیط بیرون هم اهمیت دارد. 

از طراحی تا ساخت ویلا در شمال با شرکت دکوراسیون دولاب

همانطور که گفته شد طراحی ویلا به سبک‌های مدرن و کلاسیک انجام می‌شود و هر کدام ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را می‌طلب. البته انتخاب یک شرکت ویلاسازی مناسب در ادامه بسیار حیاتی و مهم خواهد بود. 

ساخت ویلا در شمال ایران نیز به دلیل آب و هوای لطیف و نیز نزدیکی به شهر دولاب چند سالی است که رونق گرفته است. این شهر مناظر طبیعی، جنگل و رودخانه دارد و یک مکان مناسب برای گذراندن تعطیلات و آخر هفته‌هاست. این منطقه نسبت به سایر مناطق اطراف دولاب مانند لواسانات قیمت پایین‌تری دارد و ساخت ویلا در آن به صرفه‌تر است.

دکوراسیون داخلی منزل لوکس با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت در کوتاهترین زمان
دکوراسیون منزل، بازسازی منزل، تزئینات داخل ساختمان و کارهای مربوط به آن، چیزیست که شما به خاطر آن وارد این مطلب شده‌اید. در این نوشته میخواهیم موضوعات مهم مرتبط با دکوراسیون منزل و راهنمای بازسازی منزل را بررسی کنیم. هنگامی‌که برای رسیدن به پاسخ سؤالات خود اقدام به جستجو در گوگل می‌کنید با نتایج زیادی در صفحه جستجوی خود مواجه می‌شوید که این نتایج ممکن است کمی گیج‌کننده باشد. برای اینکه سریع‌تر بتوانید به هدف خود از جستجوی کلمه دکوراسیون منزل برسید باید ابتدا مشخص کنید که برای رسیدن به پاسخ کدام سؤال خود اقدام به جستجو در اینترنت کرده‌اید؟ برای اینکه بتوانیم به شما دررسیدن به پاسخ سؤالتان کمک کنیم، سعی کرده‌ایم مطالب مربوط به دکوراسیون منزل و بازسازی منزل قدیمی را به‌صورت دسته‌بندی‌شده در بخش بعدی قرار بدهیم. 

شرکت دکوراسیون مجری دکوراسیون منزل در دولاب ارائه دهنده انواع خدمات اجرایی و ساختمانی برای ساخت و طراحی دکوراسیون داخلی منزل و اداری و تجاری و تزئینات داخل ساختمان می‌باشد. برای برخورداری از مشاوره دکوراسیون خانه خود یا سفارش کار تغییر یا بازسازی دکوراسیون خود با کارشناسان مجری دکوراسیون منزل در دولاب تماس بگیرید. 

دکوراسیون داخلی و بازسازی منزل مسکونی

دکوراسیون پذیرایی، دولاب سعادت آباد، سبک نئوکلاسیک

دکوراسیون منزل از طراحی تا بازسازی منزل قدیمی
دکوراسیون در لغت‌نامه فارسی به معنی مرتب کردن، چیدمان و آرایه‌گری است. وقتی از دکوراسیون داخلی منزل صحبت می‌کنیم منظورمان نحوه انتخاب وسایل، تزئینات داخل ساختمان و نوع چیدمان قسمت‌های مختلف خانه ازجمله: پذیرایی و نشیمن، آشپزخانه، اتاق‌خواب‌ها و سرویس حمام و دستشویی است. 

بیشتر بخوانید: چه سبک‌هایی را برای دکوراسیون داخلی منزل خود میتوانیم انتخاب کنیم؟ 

به دلیل جذابیت و همه‌گیر شدن طراحی دکوراسیون داخلی، دیگر طراحی دکوراسیون مختص به خانه‌های مسکونی نیست. در محل‌های کاری، ادارات، مغازه‌ها، بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها و سایر فضاها از قوانین آن استفاده می‌شود. دکوراسیون داخلی منزل مسکونی در دولاب فرمانیه از بازسازی تا ۱اجرا

نقل مکان به منزل جدید و نیاز به طراحی دکوراسیون

نقل‌مکان به خانه‌های جدید همیشه برای افراد یک‌خانه پر از هیجان و جذابیت است. اما گاهی اوقات نحوه چیدمان دکوراسیون منزل تبدیل به یک دغدغه برای افراد آن خانه، خصوصاً خانم خانه می‌شود. شما باید تصمیم بگیرید که وسایل خود را در محیط جدید و فضایی که مشاهده می‌کنید به چه نحوی چیدمان کنید تا یک فضای مناسب را فراهم بیاورید. و طوری طراحی دکوراسیون منزل خود را انجام دهید که بازتابی از شخصیت و احساس و سلیقه شما باشد. 

راهنمای چیدمان وسایل منزل

گذشته از اصولی که در رابطه با انتخاب درست رنگ، بافت، سبک دکوراسیون منزل و اشیای متناسب با سبکی که برمی‌گزینید. ریاضیات و تناسب ریاضی نقش بسیار مهمی در چیدمان صحیح منزل شما دارد. یک چیدمان اصولی بر مبنای اصول ریاضی فرمول‌های ساده‌ای دارد که اگر آن را فرابگیرید. می‌توانید متناسب با فضایی که در اختیاردارید دکور زیبایی را به وجود آورید و از اینکه منزل خود را به محیطی تبدیل کنید که در آن تنها اشیا بی‌هیچ تناسبی در کنار هم قرارگرفته‌اند، دوری‌کنید. شوروم‌ها در راهنمایی نحوه چیدمان وسایل منزل میتوانند بسیار کمک کننده باشند. 

عکس دکوراسیون منزل قسمت پذیرایی با مبلمان کرمی در دولاب شرکت مجری دکوراسیون منزل در دولاب

از جمله خدمات دیگر شرکت مجری دکوراسیون منزل در دولاب بازسازی منزل کوچک، بازسازی منزل قدیمی، بازسازی خانه و تزئینات داخل ساختمان در دولاب میباشد. 

اصول کلی طراحی دکوراسیون منزل

یکی از اصلی‌ترین اصول طراحی دکوراسیون منزل این است که هرگز کار خرید لوازم موردنیاز برای دکور کردن خانه را با خرید مبلمان شروع نکنید. بهتر است خرید مبلمان را به بعد از خرید عمده لوازم موردنیاز موکول کنید. زیرا شاید آنچه در فروشگاه می‌بیند و نظر شمارا جلب می‌کند، بیش‌ازحد برای منزل شما بزرگ یا کوچک باشد. 

بیشتر بخوانید: ۵ نکته در مورد دکوراسیون منزل جدید

فرض کنید مبلمان صورتی‌رنگی را که در فروشگاه بسیار زیبا به نظر می‌رسد خریده‌اید و به منزل منتقل کرده‌اید. حال می‌بایست طراحی چیدمان منزل را با توجه به آن انجام دهید. این ایده که به دلیل خالی بودن فضای خانه طراحی دکوراسیون منزل را با مبلمان شروع کنید فقط منجر به انتخاب‌های اشتباه بعدی می‌شود. بهترین کار این است که دکور کردن منزل و خرید لوازم موردنیاز برای آن را از اتاق‌های خواب و کار خود آغاز کرده، سپس به پذیرایی بیایید و برای اجزای موردنیاز آن تصمیم بگیرید اندازه‌گیری درست و صحیح به شما در انتخاب مناسب وسایل ازجمله مبلمان، پرده، کمدها و کمک می‌کند. دفترچه اندازه‌ها را برای تمام خریدها همراه خود داشته باشید. اگر جایی از فضای شما تورفتگی ناگهانی یا حتی برآمدگی دارد یا به‌صورت مربع یا مستطیل کامل نیستند و کل آن‌ها از حالت عادی خارج است. کافی است با در نظر گرفتن تمام این موارد لوازم موردنیاز خود را انتخاب و خریداری کنید. 

تعیین استایل کلی خانه‌یکی از اصول چیدمان منزل
تصمیم بگیرید که چگونه می‌خواهید زندگی کنید. تصمیم‌گیری این بخش عامل تعیین‌کننده‌ای برای قدم‌های بعدی شماست و هیچ جواب درست یا غلطی وجود ندارد. بعدازاین تصمیم می‌توانید دکوراسیون اصولی منزل خود را انجام دهید. 

همه‌چیز به سلیقه شما وابسته است. 

اتاق‌ها می‌توانند سنتی، مدرن، رسمی یا آرام باشند و ازلحاظ بصری طبع رنگی که در طراحی آن‌ها به کار می‌رود، گرم یا سرد باشد. 

برای این کار بهتر است خانه رؤیایی‌تان، همان‌که همیشه در ذهن تصور می‌کردید و موردپسندتان بوده است را در نظر بگیرید. 

ضمن اینکه باید به تعداد افراد خانواده که قرار است با شما زندگی کنند و کودکان نیز توجه داشته باشید. 

دکوراسیون داخلی خانه‌های شلوغ_new

برای مثال کسی که همیشه خانه‌اش میزبان مهمانی‌ها و جشن‌هاست باید خانه‌اش باکسی که در خانه کار می‌کند و نیاز به آرامش بیشتری دارد متفاوت باشد. 

بنابراین در نظر گرفتن سالن بزرگ و مبلمان بیشتر برای مورد اول و اختصاص دادن یکی از اتاق‌ها به دفتر کار برای دومی امری است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. 

دکوراسیون داخلی خانه‌های خلوت_new

در این راستا هیچ اشکالی ندارد اگر سری به مجله‌های دکوراسیون منزل بزنید و نتیجه کار طراحان مشهور را ببینید. 

این کار می‌تواند شمارا در اخذ تصمیم درست و رعایت بایدها و نبایدهای طراحی دکوراسیون منزل کمک کند. 

موقعیت میز نهارخوری در دکوراسیون داخلی

ترجیحاً بهتر است طرح و تعداد تمامی وسایلی که نیاز به خرید دارید را مشخص کنید. 

به‌طور مثال این‌که شما میز نهارخوری ۴ نفره می‌خواهید یا ۱۲ نفره و آیا دوست دارید جنس آن چوبی باشد یا فلزی؟ 

روش چیدمان وسایل دکوراسیون داخلی منزل

برای چیدمان اصولی منزل و اصول دکوراسیون دست‌به‌کار شوید! 

پس‌ازآنکه مراحل بالا را گذراندید و تصمیمات اولیه گرفته شد. 

برای دریافت خروجی بهتر توصیه می‌شود با یک نوارچسب رنگی جای مبلمان و اندازه آن‌ها را روی کف تعیین کنید. 

با این کار می‌توانید میزان فضای باقیمانده و فاصله بین آن‌ها جهت رفت آمد را نیز تعیین کنید. 

اگر از طرح ایجادشده خوشتان نمی‌آید به‌راحتی می‌توانید آن را تغییر دهید. 

آن‌قدر این کار را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. 

دکوراسیون داخلی منزل مسکونی در پونک دولاب آقای شکاری

بایدها و نبایدهای چیدمان اصولی منزل و اصول دکوراسیون
قدم بعدی تعیین کل هزینه‌ای است که برای طراحی دکوراسیون منزل در نظر گرفته‌اید و تعیین حدود مبلغ برای هر یک از وسایل موردنظر است. 

مثلاً اگر میز ناهارخوری ۶ نفره چوبی می‌خواهید باید بدانید که حداقل و حداکثر هزینه‌ای که برای آن می‌خواهید بپردازید با توجه به‌کل مبلغ چه میزان است؟ 

الزامات بازسازی دکوراسیون داخلی منزل

بهتر است مراحل آماده‌سازی خانه را نیز در نظر بگیرید و خرید لوازم موردنیاز را به بعد از انجام تعمیرات و آماده‌سازی موکول کنید. 

زیرا اگر خانه شما نیاز به تعویض کف‌پوش یا تعمیرات لوله‌کشی داشته باشد. 

خرید لوازم و قرار دادن آن‌ها در منزل جلوی دست و پای شمارا می‌گیرد و خود لوازم نیز آسیب می‌بینند. 

بیشتر بخوانید: تزئینات ساده برای دکوراسیون منزل

اگرچه همیشه می‌توان با استفاده از پلاستیک‌های ضخیم و بزرگ اثاثیه را پوشاند تا به آن‌ها صدمه‌ای وارد نشود. 

اما ممکن است ایجاد تغییرات در ساختار خانه مانند رنگ جدید کف‌پوش‌ها تصمیم شما برای انتخاب مبلمان یا فرش را نیز تحت تأثیر قرار دهد. 

میانه روی در کار
تعادل و میانه‌روی اصل بسیار مهمی است که باید آن را رعایت کرد. 

اغراق و زیاده‌روی در رنگ‌ها و یا یک طرح خاص، نه‌تنها جلوه موردنظر را تأمین نمی‌کند، 

بلکه باعث به‌هم‌ریختگی و شلوغی طرح و نمای کلی می‌شود. 

این راهکار شامل استفاده از یک طرح کلی در تمام اتاق‌ها نیز می‌شود. 

هر اتاق شخصیتی جداگانه دارد که با توجه به آن می‌توان طرحی برایش در نظر گرفت. 

هنگام خرید اثاثیه، به‌ویژه مبلمان، حتماً کیفیت آن را نیز در نظر بگیرید. 

اصلاً خوش‌آیند نیست که پس از یک سال ظاهر مبلمان منزلتان مانند اثاثیه ده سال پیش باشد. 

کارخانه شرکت مجری دکوراسیون منزل در دولاب با تولید لوازم خانگی چوبی با کیفیت میتواند راهگشای این مشکل باشد. تمامی لوازم تولیدی ایت کارخانه دارای گارانتی شرکت میباشند و با استفاده از مدرن‌ترین ماشین آلات روز دنیا تولید میشوند. 

تمایل همیشگی برای در اختیار داشتن آخرین مد روز به‌تنهایی ایده بدی نیست. 

اما همیشه احتمال دارد چیزی که امسال مد شده و بسیار زیباست. 

چند سال بعد به‌کلی دمدِ و زشت به نظر برسد. 

پس شاید چیدمان اصولی منزل زیاد از مد پیروی نکند. 

توصیه‌های زیر به شما جهت جلوگیری از اجرای چنین تصمیماتی کمک خواهد کرد. 

با اجرای بایدها و نبایدهای طراحی دکوراسیون می‌توانید مطمئن باشید که انتخاب‌هایتان درست خواهد بود. 

کارخانه شرکت مجری دکوراسیون منزل در دولاب

استفاده زیاد از اشکال هندسی فضای خانه را شلوغ و پرهرج و مرج می‌کند. 

با انتخاب محدوده کوچکی از اتاق نشیمن برای این کار جلوی این شلوغی را بگیرید. 

مثلاً می‌توانید قسمتی از دیوارها را با نقوش هندسی مزین کنید. 

الزامات بازسازی دکوراسیون داخلی منزل

اگر اشکال هندسی و نظم آن‌ها را دوست دارید می‌توانید روی مبلمان خود چند کوسن رنگی با نقوش هندسی قرار دهید. 

می‌توان در آشپزخانه نیز قسمتی از دیوار را با اشکال هندسی طراحی کنید. 

ساده گرایی همچنان جزء اصلی طراحی است. 

می‌توان با استفاده از رنگ‌های مناسب و مختلف به خانه روح داد و با همین رنگ‌ها بین اجزای مختلف دکوراسیون منزل تناسب ایجاد کرد. 

قانون عددهای فرد را جدی بگیرید. 

ایده اساسی این قانون این است که جزئیات و اشیائی که در عدد فرد مرتب‌شده یا دسته‌بندی می‌شوند جذاب‌تر، به‌یادماندنی‌تر و مؤثرتر از جفت شدن وسایل هستند. 

هدف این کار جلوگیری از خسته‌کننده و یکنواخت شدن فضای خانه است. 

دنیای رنگ‌ها در اصول طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل
انتخاب رنگ‌هایی که باهم جلوه‌ی بیشتری را ایجاد می‌کنند، بسیار سخت و وقت‌گیر است. 

شما ممکن است تمایل داشته باشید کل را خانه را بارنگ موردعلاقه‌تان طراحی کنید، اما پس از اجرا، نتیجه شمارا راضی نخواهد کرد. 

بهترین ایده در این مورداستفاده ترکیبی از رنگ موردعلاقه‌تان و دیگر رنگ‌هاست که به زیبایی هر چه بیشتر محل سکونت شما کمک می‌کند. 

در زیر بایدها و نبایدهای طراحی دکوراسیون درزمینه‌ی ترکیب‌هایی که بیشتر باهم سازگارند، معرفی‌شده‌اند: 

رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی خانه

سرخ مایل به قرمز
سرخ مایل به قرمز (Vibrant crimson) می‌تواند انرژی متعادلی را به فضا اضافه کند. 

هنگامی‌که بارنگ‌های اشباع‌شده دیگر مانند قرمز بور گندی، آبی سلطنتی و زیتونی در فضا به کار رود. 

آنگاه این سایه‌روشن قرمز چیزی جز درخشش و انرژی را به همراه نخواهد داشت. 

رنگ آبی دکوراسیون داخلی منزل

رنگ آبی
رنگ آبی حس خونسردی و آرامش در انسان را تقویت می‌کند. 

بنابراین انتخاب بسیار مناسبی برای چیدمان منزل به‌خصوص اتاق‌خواب است؛ که محل آرامش و آسایش شما پس از استرس‌ها و تنش‌های روزانه است. 

رنگ سفید و خاکستری در دکوراسیون خانه (۱) 

رنگ سفید و خاکستری
ترکیب رنگ سفید و خاکستری از دیگر ترکیب‌های محبوب و زیباست. 

می‌توان در چیدمان منزل رنگ دیوارها را سفید در نظر گرفته و مبلمان را خاکستری برگزید. 

این نوع ترکیب‌بندی ظاهری مدرن به منزلتان می‌بخشد. 

رنگ طوسی و آبی در دکوراسیون داخلی ۲)

رنگ‌بندی طوسی و آبی
دیوارها طوسی (میزان تیره و یا روشن آن را بسته به سلیقه و اثاثیه متفاوت است) با مبلمان آبی. 

می‌توانید از آبی کمرنگ و پررنگ هم‌زمان در رنگ‌بندی مبلمان استفاده کنید. 

رنگ آبی را به‌راحتی می‌توان با دیگر رنگ‌ها نیز ترکیب کرد. 

رنگ کرم در دکوراسیون داخلی ساختمان

رنگ کرم
رنگ کرم و مشتقات آن از دیگر رنگ‌های محبوب اکثر خانه‌ها است. 

که انتخاب‌های فراوانی را برایمان به همراه می‌آورد. 

از ترکیبات مؤثر رنگ کرم می‌توان به دیوارهای کرم روشن و مبلمان و دکور سبز اشاره کرد. 

رنگ کرم به‌تنهایی نیز نمای خودش را دارد و با ترکیب‌های طلایی، از ترکیبات پرطرفدار است. 

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی منزل

رنگ سفید
رنگ سفید طیف گسترده‌ای از طراحان و طرفداران را شامل می‌شود. 

ترکیبات بسیار زیبا و جذابی در این دسته‌بندی را می‌توان یافت. 

ازجمله آبی و سفید، صورتی و سفید، بنفش و سفید، زرد و سفید و حتی ترکیب چندرنگ یا مبلمان طرح دار و رنگی بارنگ سفید. 

رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون داخلی

رنگ قهوه‌ای
قهوه‌ای از دیگر رنگ‌های پرطرفدار است که به دلیل تیره بودن، خصوصاً برای مبلمان انتخاب مناسبی است. 

همچنین از این رنگ در ترکیبات پرده نیز می‌توان استفاده کرد. 

کرم و قهوه‌ای کلاسیک‌ترین انتخاب در اصول طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل هستند. 

قهوه‌ای و زرد ترکیب هیجان‌انگیزی است که طرحی آنتیک به فضا القا می‌کند. 

حتی اگر تمایل به استفاده بیشش از حد رنگ قهوه‌ای ندارید، می‌توانید ریزه‌کاری‌های دکور را به این رنگ بسپارید. 

نتیجه‌گیری اصول دکوراسیون و چیدمان منزل
تمامی نکاتی که در بایدها و نبایدهای طراحی دکوراسیون گفته شد. 

بخش کوچک اما مهمی از مواردی است که باید در هنگام طراحی چیدمان منزل به آن‌ها توجه کنید. 

توجه داشته باشید که فقط خرید لوازم گران‌بها صرف زیبایی و نمای کلی چشم‌نواز را تأمین نمی‌کند. 

باید لوازم را با ترکیب رنگ، اندازه درست و کاربری صحیح انتخاب کرد تا دکوراسیونی بی‌نقص و تمیز داشت. 

شما می‌توانید برای مشاوره رایگان در مورد نحوه دکوراسیون منزل خود همین‌الان با شماره‌های 09120221338 آقای عسگری به‌طور مستقیم تماس بگیرید. 

سبک‌های گوناگون دکوراسیون داخلی منزل
برای اینکه بتوانید در منزل خود سبک مشخصی داشته باشید باید از سبک‌های مختلف آگاهی داشته باشید. 

و برای اینکه بتوانید یکی از بهترین و مناسب‌ترین آن‌ها را برای خانه خود انتخاب کنید تا مقدمات یک دکوراسیون خوب را فراهم کنید. 

برای این منظور باید از همه قسمت‌های مختلفی که چیدمان یک‌منزل را تشکیل می‌دهند آگاهی داشته باشید و نکات مختلف را برای چیدمان و خرید وسیله‌ها رعایت کنید. 

شاید تصور کنید که سبک‌های داخلی دکوراسیون منزل محدود به دو یا سه مورد هستند. 

اما با خواندن این مطلب در ادامه متوجه خواهید شد که سبک‌های دکوراسیون داخلی انواع مختلفی دارند که چند نمونه از مهم‌ترین آن‌ها برای شما آورده شده است. 

سبک مدرن در دکوراسیون داخلی منزل مسکونی

سبک دکوراسیون مدرن
برای اینکه بتوانید در منزل خود سبک دکوراسیون مدرن را پیاده‌سازی کنید. 

باید توجه داشته باشید که مهم‌ترین ویژگی سبک مدرن رنگ‌های ساده و خط‌های صاف و منظم است. 

هرچه فضا خلوت‌تر و ساده‌تر باشد با سبک مدرن تطابق بیشتری دارد. 

بهتر است بیشتر از شیشه و استیل و رنگ‌های سفید و نقره‌ای در فضا استفاده شود و هر چه وسایل صاف و صیقلی‌تر باشند این سبک جذابیت بیشتری خواهد داشت. 

سبک دکوراسیون امروزی منزل مسکونی
سبک دکوراسیون امروزی
شاید در نگاه اول تصور کنید که سبک دکوراسیون امروزی کاملاً مطابق با سبک دکوراسیون مدرن است. 

اما این‌طور نیست و کسانی که بخواهند از این سبک پیروی کنند. 

لازم است که بیشتر از دنیای مد و طراحی بدانند و بعدازآن متوجه تفاوت‌های ریزی که سبک مدرن و سبک امروزی باهم دارند خواهند شد. 

یکی از تفاوت‌های اصلی آن‌ها این است که سبک مدرن قدمت بیشتری دارد. 

قوانین مشخصی برای چیدمان آن وجود دارد و انعطاف‌پذیری سبک امروزی نسبت به مدرن بیشتر است و علاقه و تمایلات به‌روز مردم در آن گنجانده‌شده است. 

به‌طور مثال استفاده از خط‌های خمیده در سبک امروزی یکی از تحولات آن است. 

سبک دکوراسیون مینیمال

سبک دکوراسیون مینیمال
برخی از افراد تصمیم می‌گیرند که در خانه خود سبک دکوراسیون مینیمال را پیاده‌سازی کنند و پرکاربردترین رنگی که در این دکوراسیون وجود دارد رنگ سفید است. 

این سبک شباهت زیادی ازنظر ساده بودن به سبک مدرن دارد. 

استفاده زیاد از رنگ‌های خنثی در سبک دکوراسیون مینیمال از ویژگی‌های بارز آن است و باید تا جایی که می‌توانید وسایل اضافی و دکوری‌های بیش‌ازحد در این فضا نگذارید. 

مهم‌ترین ویژگی سبک مینیمال خلوت بودن فضا است که باعث ایجاد یک آرامش خاصی در محیط می‌شود. 

سبک دکوراسیون روستیک منزل مسکونی

سبک دکوراسیون روستیک
آن دسته از خانواده‌هایی که تصمیم می‌گیرند در دکوراسیون منزل خود از سبک روستیک استفاده کنند ممکن است آن را با سبک روستایی هم بشناسند. 

درواقع ویژگی اصلی سبک روستایی و روستیک یک‌خانه ساده و بی‌آلایش است

تا جایی که امکان دارد از سنگ و چوب در طراحی فضا استفاده‌شده است. 

می‌توانید در این خانه از وسیله‌های کهنه و رنگ و رو رفته استفاده کنید تا این فضا را اصیل‌تر نشان دهید. 

سبک دکوراسیون شیکر منزل
سبک شیکر در دکوراسیون منزل
سبک‌های مختلف دکوراسیون منزل می‌تواند در خانه شما وجود داشته باشد. 

اما در بین آن‌ها سبک شیکر یکی از سبک‌هایی است که شما حتی اگر اطلاعی از آن داشته باشید به سمت آن جذب می‌شوید. 

زیرا جذابیت و سادگی چشم‌نوازی در این سبک مشهود است. 

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های سبک شیکر استفاده از رنگ‌های مات و خنثی مانند رنگ‌های طوسی، خاکستری و بژ می‌باشد. 

همه وسایلی که در قسمت‌های مختلف خانه قرار می‌گیرند رنگ‌های مات و خنثی دارند. 

وهر چه چوبی که در این سبک به کار می‌رود تیره‌تر باشد این فضا جذاب‌تر خواهد بود. 

سبک دکوراسیون منزل ایرانی

سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی
به علت وجود وسایل خاص و ویژه‌ای که در خانه‌های ایرانی وجود دارد، می‌توان یک سبک مجزا برای دکوراسیون داخلی منازل ایرانی در نظر گرفت. 

درخیلی از جاهای دنیا این سبک شناخته‌شده است و قدمت اصالت زیادی دارد. 

استفاده از ستون‌های بلند و ایوان‌های مرتفع یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های طراحی داخلی منازل ایرانی است. 

شما می‌توانید از فرش ایرانی و پرده‌های متناسب با آن برای تکمیل این سبک استفاده کنید. 

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک
برای سبک دکوراسیون کلاسیک می‌توانید تا جایی که امکان دارد از نظم و تقارن استفاده کنید. 

درواقع یکی از ویژگی‌های این سبک نظم زیاد آن است. 

اصالت و سنگینی خاصی در فضا حاکم می‌شود. 

در قسمت‌های مختلف سبک کلاسیک دکوری‌هایی قرار می‌گیرد که می‌توانید از هرکدام یک جفت تهیه کنید تا تقارن در فضا به‌صورت کامل رعایت شود. 

همچنین می‌توانید در سبک دکوراسیون کلاسیک از رنگ‌های مختلفی مثل کرم و قهوه‌ای و زرشکی استفاده کنید. 

ترکیب آن‌ها در کنار وسایل چوبی این زیبایی را دوچندان می‌کند. 

برای پیاده‌سازی سبک کلاسیک در قسمت اتاق‌خواب می‌توانید از سرویس خواب کلاسیک استفاده کنید. 

همچنین آباژورهای سرامیکی و غیره می‌توانند این سبک دکوراسیون اتاق‌خواب کلاسیک را تکمیل‌تر کنند. 

شما می‌توانید برای مشاوره رایگان در مورد نحوه دکوراسیون فضای خود همین‌الان با شماره‌های 09120221338 آقای عسگری به‌طور مستقیم تماس بگیرید. 

انواع سبک‌های طراحی داخلی
سبک طراحی مینیمالیسم
مینیمالیسم چیزی بیشتر از یک گزینه طراحی است؛ این‌یک سبک زندگی است. 

در واقع یکی از مدرن‌ترین سبک‌های طراحی داخلی سبک مینیمال است. 

دکوراسیون داخلی منزل به سبک ۱مینیمالیسم

بسیاری از افراد متوجه تفاوت میان سبک مینیمال و خشکی آزاردهنده و بی‌روح نمی‌شوند که البته این موضوع موردبحث ما نیست. 

گونه‌ی گرم‌تر طراحی داخلی مینیمالی (مینیمالیسم گرم) که بسیار زیبا و بی‌سروصدا است. 

این سبک را تا حدودی می‌توان تلفیقی از سادگی، پیراستگی و زیبایی در آرامش فاخر و عملکرد دانست. 

نکته‌ی قابل‌توجه در این بخش سادگی اتاق‌ها و استفاده از پارچه‌های بدون طرح و دکوری‌هایی با کاربرد دوگانه است. 

آسان‌ترین روش برای شروع استفاده از نقاشی‌های سیاه‌وسفید روی بوم تقریباً به روشی ویژه است. 

فضایی سفید همیشه اتاق‌ها را بزرگ‌تر و تمیزتر نشان می‌دهد و افزودن رنگ سیاه به آن بُعد می‌دهد. 

نکته مینیمالیسم این است که تعلق خودتان را به کمترین حد ممکن برسانید به همین دلیل خودتان را با انبوهی از وسایل تزئینی آزار ندهید. 

یک گلدان، کوسن یا رختخواب ساده تمام چیزی است که احتیاج دارید. 

در آخر، طرحی برای ایجاد احساس و سبکی مناسب برای اتاق نشیمنتان مهم‌ترین عامل است. 

به‌منظور یادگیری بهتر سبک طراحی داخلی مینیمال، می‌توانید از گالری‌ها یا موزه‌هایی به‌عنوان مرجع خود استفاده کنید که شیوه‌ی پر کردن فضا را با ضروریات طبیعی یا انتزاعی و ایجاد سرزندگی و شگفتی به‌کاربرده‌اند. 

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک معاصر
از تمام سبک‌ها در این فهرست، این سبک احتمالاً یکی از شخصی‌ترین موارد است. 

طراحی دکوراسیون به سبک معاصر

توافق کلی در این است که سبک معاصر شامل خطوط صاف و ساده، یک پالت رنگ طبیعی وزندگی پلان آزاد و فرم باز است. 

در این صورت اگر به دنبال ظاهری معاصر هستید اولین کاری که باید بکنید تصمیم‌گیری درباره جدول رنگتان است. 

همیشه از رنگ‌هایی مثل خاکستری، کرمی و سفید برای رنگ‌های پایه استفاده کنید تا اتاق بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر برسد. 

بعد به‌سادگی رنگ‌های خاص خودتان را به‌عنوان نقاطی برجسته اضافه کنید. 

این‌ها می‌توانند هر چیزی باشند درهرصورت کنار همدیگر به‌خوبی کاربرد دارند! 

به دلیل شباهت سبک‌های طراحی داخلی مدرن با طراحی داخلی معاصر، تفاوت میان این دو را به‌صورت مختصر شرح می‌دهیم. 

سبک معاصر کاملاً مطابق بازمان است و برعکس سبک‌های طراحی داخلی مدرن هر چیزی از آینده‌نگری دهه‌ی ۵۰ تا سال‌های اخیر را شامل می‌شود. 

سبک‌های طراحی داخلی معاصر برخلاف سبک مدرن که بر پایه‌ی خطوط گرافیکی مربعی و مدرنیته مبنی است، آزادی بیشتری دارد. 

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک سنتی
در سبک‌های طراحی داخلی همه‌چیز در افکار طراحی داخلی سنتی ریشه‌دارند. 

و این یعنی شما قادر خواهید بود تا طراحی داخلی سنتی را کاملاً به سبک خود به وجودآورید و در آن از لوازمی استفاده کنید که نشان‌دهنده‌ی خصوصیات و سبک زندگی شخص شما باشند. 

طراحی دکوراسیون به سبک سنتی

به‌عنوان‌مثال در اتاق بالا باوجود لایه‌گذاری و عمق، یک کاناپه‌ی توپر بژ سنتی، فرش ایرانی و صندلی‌های مربوط به دوره‌ی لویی پنجم، نکته‌ای که آن را از سایر اتاق‌های سنتی جدا می‌سازد وجود پایه‌ی چراغ و تابلوی هنری به سبک معاصر است. 

طراحی داخلی به سبک انتقالی
حتماً پس از آشنایی با سبک‌های طراحی داخلی انتقالی و مشاهده‌ی تصویر بالا این پرسش پیش می‌آید که تفاوت میان طراحی داخلی انتقالی و سنتی در چیست؟ 

تفاوت اساسی طراحی داخلی انتقالی ترکیب دکوراسیون تضمینی با استفاده از مبلمان سنتی همراه با عناصر مدرن است که اتاق را از یک سبکی بودن خارج می‌سازد. 

طراحی دکوراسیون منزل سبک انتقالی یا ترانزیشنال

این موضوع به‌خصوص هنگامی اهمیت می‌یابد که مثلاً پس از ازدواج یا نقل‌مکان به یک‌خانه‌ی بزرگ‌تر به دنبال تلفیق سبک‌های طراحی داخلی باشید. 

بهترین سبک‌های طراحی داخلی انتقالی در ترکیبات غیرمنتظره تعادلی ایجاد نموده و درعین‌حال به فضایی آرام و گرم در خانه ایجاد می‌کنند. 

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک
با در نظر گرفتن فضای بیرونی و ترکیبی از خانه‌های روستایی و سبک‌های طراحی داخلی صنعتی، دکوراسیون روستیک بر فضای طبیعی و واقعی مثل چوب خام، سنگ، و چرم به همراه تغییرات پیچیده کلی و غیرمنتظره تأکید دارد. 

دکوراسیون داخلی سبک روستیک

در تصویر بالا ترکیبی از مبلمان منحصربه‌فرد و به سبک‌دست ساز، آویزهایی باسیم‌های به سبک صنعتی و صندلی‌های چرم خاصی را مشاهده می‌نماییم. 

این یعنی همه‌ی ما به سبک‌های طراحی داخلی مدرنی کهبا عناصر مختلفی ترکیب‌شده‌اند تا یک اتاق منحصربه‌فرد به وجود آورند، عشق می‌ورزیم. 

طراحی دکوراسیون داخلی سبک محلی فرانسوی
این سبک مشابه با سبک‌های طراحی داخلی مدرن انتقالی است. 

سبک فرانسوی ترکیبی دگرگون‌شده از سبک آنتیک فرانسوی، شابی شیک و عناصر طراحی داخلی خانه‌های روستایی و عوامل فریبنده معرفی می‌شود. 

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

برای خانه‌های خود می‌توانید با استفاده از تصویر بالا از کاناپه‌ی بدون محدودیت زمانی، صندلی‌های مشابه به دوره‌ی لویی پنجم، ترکیبی دست‌چین از قطعات هنری استفاده کنید. 

زیرا این سبک ترکیبی متنوع و درعین‌حال متناسب از پهلوی یکدیگر قرار دادن اجزا است. 

طراحی داخلی به سبک شابی شیک
شابی شیک پس از محبوبیت بسیار در اواسط دهه‌ی ۸۰ و ۹۰ به‌عنوان یکی از برترین سبک‌های طراحی داخلی، با اتهام به اینکه دکوراسیون قدیمی و متعلق به خانه‌ی مادربزرگ‌هاست (که کاملاً اشتباه بود) این سبک درنهایت نادیده گرفته شد. 

طرح و نقش در سبک دکوراسیون شابی شیک - ۳

شابی شیک برگرفته از طراحی‌های قدیمی و آنتیک فرانسوی و مبلمان تقریباً راحت استو از همه مهم‌تر سبک زندگی قدیمی و بدون محدودیت زمانی را ارائه می‌دهد. 

شابی شیک با ظاهری لطیف و تقریباً خانم پسند. 

عناصر طراحی داخلی سبک سنتی را با عوامل خانه‌های روستایی مرتبط می‌سازد. 

به‌عنوان‌مثال کاناپه‌های پر سفید، چوب رنگ‌آمیزی شده‌ی کهنه‌نما شده و عوامل درخشان مزین مانند آینه‌ی فرانسوی طلایی را در نظر بگیرید. 

سبک طراحی داخلی گیک شیک
فرهنگ مردمی به دلیلی این نام را دارد چون همگانی است! 

به عجیب‌وغریب بودن خودتان احترام بگذارید و فن گرل بودن خودتان را با ترکیب وسایل عجیب‌وغریب موردعلاقه‌تان در چیدمانتان حفظ کنید. 

هدف چیدن قسمت نشیمن به‌طوری است که تا حد ممکن شبیه یک سینما باشد. 

به همین دلیل شما باید در تکاپوی تهیه موادی تیره‌تر و راحت‌تر مثل چرم مخملیو دیوارهای تره‌تر (اگرچه یک دیوار خاص هم می‌تواند به همان خوبی باشد. 

دکوراسیون داخلی سبک گیگ شیک

از نورها در پایین استفاده کنید تا فضا خوب و دلپذیر تصور شود و قطعاً شما باید وسایل الکترونیکی را در گوشه‌ای از اتاق که فضای کافی داشته باشد قرار دهید. 

حالا فقط مسئله وسایلی است که بیانگر هستند! 

یک پوستر از فیلم، بازی‌ها یا شوهای تلویزیونی موردعلاقه شما در مقیاسی بزرگ روی دیوار باشند. 

از چیزهایی که دوست دارید خجالت نکشید. 

این چاردیواری شما است و شما می‌تواند آن‌ها را با یک سبک خاص محترم بشمارید. 

طراحی دکوراسیون به سبک ساحلی
ترکیب عناصر ساحلی و خانه‌های ساحلی به شکلی جدید و فوق‌العاده فضای یک اتاق را منسجم می‌سازد. 

طراحی داخلی ساحلی محیطی نورانی، روشن و شاد دارد که اغلب به رنگ‌های خنثی و غرق در اشعه‌ی خورشید دارند. 

طراحی دکوراسیون داخلی سبک ساحلی (۱) 

پالت رنگی ساحلی رایج شامل طیف‌های آبی روشن و سبزهای برگرفته از اقیانوس همراه با کرم‌ها و رنگ‌های خنثی برای ظاهری زیبا و آرامش‌بخش است. 

چه کنار ساحل زندگی کنید یا آروزی آن را داشته باشید سبک ساحلی کاملاً قابل‌دستیابی است. 

می‌تواند در هر خانه‌ای احساس بودن در پناهگاهی ساحلی را ایجاد کند. 

عامل اصلی در این مورد؟ نور! شما می‌خواهید فضا تا حد ممکن روشن و دلباز باشد. 

رنگ‌های روشن و الهام گرفته از اقیانوس مثل آبی‌ها، سبزها و هلویی سیر را انتخاب کنید. 

چوب و گل و گیاه باید حتماً باشند! اگر این فضا را احساس می‌کنید. 

ترکیب ترکه و شاخه بید می‌تواند روشی مؤثر برای آوردن سبک ساحلی به فضای داخل باشد. 

اگرچه هرکسی طرفدار آن نیست چون اگر باکیفیت آن‌ها را نخرید می‌تواند کمی آزاردهنده باشد. 

وقتی پای وسایل برجسته در میان باشد برای بافت‌های روی کوسن‌ها و رو رختخوابی‌هایتان هیجان‌زده‌تر می‌شوید. 

شاید حتی بتوانید یک ملافه نرم را مثل پتو استفاده کنید. 

طراحی داخلی به سبک پالم بیچ
یک دفتر کار دلپسند، سبک پالم بیچ وابستگی زیادی به رنگ صورتی هزاره دارد. برپا کردن اساس کار ساده است. 

با یک اتاق دیوار سفید شروع کنید و مجموعه کوچک کارهای هنری، کتاب‌ها و قطعات رو به نابودی خود را سازمان‌دهی کنید. 

دکوراسیون داخلی سبک پالم بیچ

برای رنگ‌های برجسته همیشه از پالت رنگ سبز متمایل به آبی، سفید و فیروزه‌ای استفاده کنید. 

سراغ رنگی تیره‌تر از صورتی هزاره نروید اگرچه به یک‌میزان نباشند. 

یک دیوار خاص از نقاشی‌ها و عکس‌ها درست کنید. 

آن‌ها را به شکلی نامعمول آویزان کنید شما یک جدول نمی‌خواهید. 

با ترکه بید، کمی برگشاخه یک ریزه‌کاری از بویی که در مناطق گرمسیری حس می‌شود را اضافه کنید. 

و مقدار زیادی نور چون شما می‌خواهید دل‌بازی و فضای آزاد حس شود. 

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه‌ای
تصور کنید در ویلای شخصی ایتالیایی‌تان قدم می‌زنید. 

چشم‌اندازی از اقیانوس دارید و در حد استاندارد یک زندگی لوکس شیک می‌کنید و به‌این‌ترتیب به شما احساس افراد معروف دست می‌دهد. 

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه‌ای

حالا این را در خانه شخصی خودتان تصور کنید. 

اگر به‌اندازه کافی خوش‌شانس باشید که درب‌هایی داشته باشید که رو به تراس بازشود نصف راه ساختن یک فضای الهام گرفته از مناطق مدیترانه‌ای را رفته‌اید. 

اگرنه اصلاً نگران نباشید شما هنوز هم می‌توانید این فضا را به دست آورید. 

اگر چیزی درباره این سبک خیلی مهم باشد کوبیدن تاق قوسی با میخ است. ندارید؟ 

از دکورتان برای ایجاد تصوری از آن استفاده کنید! 

همیشه رنگ مایه‌های خاکی را برایاین سبک به کار ببرید (قهوه‌ای مایل به قرمزرنگی اساسی است) و دقت داشته باشید. 

برای ایجاد نشاط، خانه‌تان باید پر از برگشاخه و سرخس باشد. 

طراحی داخلی به سبک سلطنتی هالیوود

این سبک از دهه‌ی ۴۰ و ۶۰ تا اواسط دهه‌ی ۹۰ از محبوبیت بالایی برخوردار بود. 

سبک سلطنتی هالیوود یکی از نامحدودترین (ازنظر زمانی) و درعین‌حال جذاب‌ترین سبک‌های طراحی داخلی است که به‌خوبی با عناصر هنر دکو و سیاه‌وسفیدهای براق ادغام‌شده است. 

دکوراسیون داخلی به سبک هالیوود

برای شفافیت بیشتر مبلمان فرانسوی، خطوط مرتب، برخورد پرجنبش و رنگ‌ها و شفافیت برآمده از کریستال‌ها، آینه‌ها و سطوح درخشان در نظر بگیرید. 

گرچه ممکن است این سبک شبیه به سبک سنتی به نظر رسد اما در حقیقت همیشه انرژی مدرن و بالایی دارد. 

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ویکتوریایی

چه دوست داشته باشید چه نه سبک ویکتوریایی خوش‌طرح، درجه‌یک و به‌طور تعجب‌آوری به‌آسانی قابل‌دستیابی است. 

دکوراسیون داخلی به سبک ویکتوریایی

به دنبال رنگ‌های ملایم و برای نقاط برجسته رنگ برنز باشید. 

پارچه‌های مخملی به‌شدت توصیه می‌شوند. گل‌های یک باید هستند اما آن‌ها نباید خیلی بزرگ باشند؛ رزهای سفید ایدئال هستند. 

اگر زیاده‌خواه هستید یک لوستر شیک باید انتخاب شما به‌عنوان تجهیزات نوررسانی باشد. 

اگر در انتهای کار، طوری بود که بانو مگی اسمیت بتواند راحت بنشیند و احساس نکند جای او نیست کار را درست انجام داده‌اید. 

سبک طراحی اسکاندیناویایی
روزبه‌روز بر محبوبیت سبک‌های طراحی داخلی اسکاندیناویایی افزوده می‌شود، این سبک بر سادگی آرام و پاک که به‌صورت جهانی پذیرفته‌شده تأکید دارد. 

دکوراسیون اسکاندیناویایی کاملاً کاربردی و مینیمال است و اشکال ارگانیک با تمایلاتملایم، بافت‌های آهنگی و ظاهری آرام در فضایی تماماً سفید با پس‌زمینه‌ی خاکستری برجسته می‌سازد. 

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی Scandinavian decoration design style

رنگ‌ها از طریق کارهای هنری و یکپارچه مانند یک فرش کوچک به فضا اضافه می‌شود. 

یکی از آسان‌ترین روش‌های چیرگی بر سبک‌های طراحی داخلی معاصر، طراحی داخلی اسکاندیناویایی است که بر حول محور ترکیب عناصر متعادل و ملایم می‌چرخد. 

گرچه سبک‌های طراحی داخلی بسیاری از سبک‌های طراحی داخلی اسکاندیناویایی برگرفته‌شده، این جنبش طراحی یکی از ارزشمندترین سبک‌ها به شمار می‌رود. 

سبک اسکاندیناویایی به میزان زیادی خودش را رواج داده به‌طوری‌که هر طرف که بچرخید چیزی اسکاندیناویایی هست. 

اما فکر نکنید باید یک‌راست به فروشگاه‌های IKEA بروید چون با چند تغییر ساده در چیدمان به دست آوردنی است. 

اگر در حال حاضر مبلمانتان را تهیه‌کرده‌اید چوب آن را کمرنگ‌تر کنید. 

استایلاسکاندیناویایی به رنگ مایه‌های شنی بستگی زیادی دارند و هر چه چوبتان سفیدتر باشد بهتر است. 

برای دیوارها؟ رنگ آبی بهترین است. 

هنگام در نظر گرفتن محلی برای ذخیره هر چیزی از وسایلی به‌عنوان دکور استفاده کنید تا فضا را ازآنچه هست هم بهتر کنید. 

به چند طاقچه نیاز دارید؟ یک طاقچه به سبک و طرح نردبان را با گیاهانی متفاوت ترکیب و تزئین کنید. 

وقتی خانه‌تان را با جزئیاتی ظریف‌تر آذین می‌کنید مطمئن باشید مقدار زیادی مواد طبیعی مثل چرم پوشیدنی و خز مصنوعی یا پوست را اضافه کنید که همیشه شروعی خوب هستند. 

سبک دکوراسیون بوهیمیایی
یکی از مشهورترین (بدون محدودیت) در سبک‌های طراحی داخلی، دکوراسیون بوهیمیایی نوعی آزادی و بی‌پروایی ارائه می‌دهد که بسیار جسورانه و سرمست کننده است. 

این سبک جهانی ترکیبی از یافته‌های عجیب‌وغریب و مبلمان آنتیک و قدیمی از منابعی همچون عرضه‌ی کالاهای ارزان و سفرها است. 

این سبک گلچین شده نشانی از درخشش روزانه از طریق لوازم کریستال، ابزار مهره‌دار، جواهرات و حال و هوای کلی آرامش در خود دارد. 

سبک دکوراسیون داخلی بوهمیایی

اگر مبلمان متنوع و ایده‌های چیدمان زیبا را در نظر دارید. 

این سبک طراحی داخلی مناسب اتاق پذیرایی شما خواهد بود. 

به نظر می‌رسد سبک بوهو در حال ناپدید شدن باشد ولی به‌واسطه اتفاقاتی حتی مشهورتر از همیشه هم شده است. 

با در نظر گرفتن اصول بوهمیایی ازجمله آزادی، زیبایی، درستی و عشق (با تشکر از مولن روژ) 

چیدمان یک اتاق نشیمن به سبک بوهو می‌تواند به‌طور باورنکردنی پرارزش باشد و به اتاق ارتعاشی عالی بدهد. 

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید ترکیب درست رنگ‌ها و الگوها است. 

سبک بوهو به خود بیانگری وابستگی زیادی دارد بنابراین احتمالاً بخواهید یک کاردستی را اضافه کنید. 

مثلاً یک قالیچه دستباف یا رو رختخوابی بافته‌شده. 

برای این سبک همیشه از رنگ‌های خاکی مثل قرمز، نارنجی استفاده کنید و حتماً چند مکرمه را درجاهایی از فضای اتاق به کار ببرید. 

گیاهان را هم برای افزودن کمی روح وزندگی بی‌افزایید و به‌این‌ترتیب همه‌چیز را هماهنگ کردید! 

سبک دکوراسیون داخلی مدرن شهری
طراحی مدرن شهری در جوامع جهانی با توجه به وابستگی آن به سبک معاصر، مدرن و صنعتی برای افزایش سطح زندگی جهانی، روشی نامحدود (ازنظر زمانی) و تأثیرگذار در دکوراسیون را به وجود می‌آورد. 

سبک دکوراسیون داخلی مدرن شهری Modern urban interior decoration style (۱) 

تصور کنید که نیویورک با ترکیبی از سبک‌های شیک از مناطق مختلف با ظاهری قوی در خانه‌ها را موردنظر قرار دهید. 

سبک دکوراسیون داخلی مدرن اواسط قرن بیستم
این سبک شاید یکی از پربارترین سبک‌های طراحی داخلی باشد که از بهترین‌های دهه‌ی۵۰ یا ۶۰ باحال و هوای شهرنشینی دانمارک است. 

سیاه‌وسفیدهای ساده‌ی مستقیم، اشکال ارگانیک، پارچه‌های ساده و تأکید بر کاربرد از نشانه‌های سبک مدرن اواسط قرن بیستم است. 

سبک دکوراسیون داخلی مدرن اواسط قرن بیستم Modern interior decoration style of the mid-twentieth century

به این معنی که انعطاف جنبش‌های مینیمال، آن را تبدیل به گزینه‌ی مناسبی برای ارتقا سبک طراحی داخلی سنتی نموده است. 

علاوه بر این، مبلمان مدرن اواسط قرن بیستم تقریباً مناسب هر اتاقی بوده و با عناصرفوق‌العاده سبک‌های طراحی داخلی غنی و متنوعی شکل می‌دهند. 

سبک دکوراسیون داخلی صنعتی
همان‌طور که این نام نشانگر زندگی شهری با عناصر صنعتی و کارخانه‌ای است. 

دور از ذهن نیست که طراحی داخلی صنعتی نشانگر روحیه‌ی مینیمال و تقریباً مردانه و پاک است. 

سبک دکوراسیون داخلی صنعتی Industrial interior decoration style

رنگ‌بندی خنثی از رنگ‌های ماشین‌آلات و متغیر، چوب‌های خام و فلزات ناتمام باحال و هوای ماشینی حکایت دارد. 

این گفته بدین معنی نیست که برای انتخاب بهترین سبک‌های طراحی داخلی در

خانه‌های کوچک کاملاً به موارد صنعتی فکر کنید. 

این سبک مناسب بسیاری از فضاهایی است که عناصر ماشین بسیار بزرگ در آن‌ها کاربرد دارند. 

هرچند ابعاد کوچک‌تر این جنبش طراحی همراه با عناصر دکورایو فلزی مثلاً بر رویکتابخانه و یا هر جای دیگر می‌تواند نشانگر خوبی از طراحی صنعتی باشد. 

اگر در حال حاضر دیوارهایی آجری را در معرض دید قرار داده‌اید باید دیوانه باشید اگر به سراغ یک سبک شیک صنعتی نروید. 

به دنبال چیدمانی باشید که ازلحاظ زیباشناسی برون نمایی واضح با استیل، نقاط برجسته‌ای به رنگ سیاه داشته باشد. 

تا جایی که می‌توانید دیوارهای آجری را در معرض دید بگذارید. 

به دنبال رنگ‌های سرد باشید. 

نکته مهم در سبک صنعتی به دست آوردن زیباشناسی کارخانه‌های قدیمی و انبارها و برگردان آن‌ها در یک محیط شیک و قابل سکونت است. 

همیشه یک جدول رنگی ساده با سرمه‌ای تیره را به کار ببرید. 

استفاده از مواد طبیعی مثل چوب، چرم، خز و موی مصنوعی از بایدها هستند. 

اگر نگران این هستید که چنین انتخابی کمی بی‌روح به نظر می‌رسد چندرنگ سبز برای زنده کردن آن اضافه کنید. 

فقط گل و گیاهانتان را روی طاقچه‌های مدل نردبانی قرار دهید و دیگر شما آماده شروع کار هستید! 

سبک دکوراسیون داخلی گلچین
این سبک مشابه آرایه‌گری بوهیمیایی است با این تفاوت که با گیرایی جذاب، 

انرژی بالا و ادغام یافته‌ها مبلمان را هدف قرار داده است. 

پالت رنگی پررنگ که همراه است با بافت‌ها و الگوهایی که برای ایجاد ترکیبی غنی با ابزار و نقاط مرکزی در ذهن ایجاد می‌شوند. 

سبک گلچین نباید با هر آنچه به روح مربوط است اشتباه گرفته شود. 

بلکه این سبک بر استحکام، رنگ‌ها و همچنین آزادی جستجوی خلاقانه‌ی جهت‌های مختلف تأکید دارد. 

سبک دکوراسیون داخلی گلچین Anthology interior decoration style

یکی از بهترین قسمت‌های سبک گلچین این است که اساساً می‌توانید بارنگ و شکل به‌طور نامحدود کارکنید و تمام ماجرا همین است! 

اما نباید این سوءتفاهم ایجاد شود که سبک گلچین بهانه‌ای برای رد کردن حدومرز، درهم‌ریختگی یا چیدمانی ناخوشایند است. 

در حقیقت، هنر ‘انداختن قطعات با همدیگر’ و گلچین کردن آن‌ها یک چالش است. 

چون بااینکه هر عنصر جداگانه ممکن است به‌طور باورنکردنی منحصربه‌فرد باشد بازهم باید باهم کاربرد داشته باشند. 

از رنگ به‌عنوان عامل بدون قید و محدودیت استفاده کنید. 

پالتی از سبزها، آبی‌ها و زردها برای وسایل عجیب‌وغریب کاربردی بهتر از ترکیبی رندوم از رنگ-هایی که در سرتاسر اتاق پراکنده هستند دارد. 

هنگام برنامه‌ریزی برای چیدمان مبلمان و منزل از سبک‌های دیگر الهام بگیرید و اگر واقعاً سردرگم هستید

کار را بارنگ زمینه‌ای ساده و خنثی پیش ببرید و اتاق را با بافت‌های غیرمعمول پرکنید. 

خانه‌ی روستایی مدرن
اگر به دنبال سبکی گرم، کاربردی و آسوده و آرام دارید، دکوراسیون خانه‌ی روستایی مدرن یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما خواهد بود. 

خانه‌ی روستایی مدرن فضایی گرم و صمیمی دارد که همه‌ی عوامل خود را از روستانشینی را با کنتراست بالا و پایین که به‌خوبی به‌ویژه با خانواده‌های رو به رشد هماهنگی دارد شامل می‌شود. 

دکوراسیون خانه روستاییی مدرن

عناصر روستایی مکعبی را در نظر بگبربد که برای حال و یا ترکیبی غنی از عوامل صنعتی، مینیمال و اسکاندیناویایی برای فضاهایی خاص که همه‌ی نشانه‌های معماری را در بردارد. 

سبک طراحی کانتری مدرن
سبک کانتری مدرن شامل لایه‌های پویا ناهموار و ارگانیک به‌منظور ایجاد طراحی داخلی گرم و صمیمی است. 

سبک طراحی کانتری مدرن

از شعاع‌های تابیده‌شده تا یافته‌های صنعتی شکوفا شده سبک همراه با حفظ حالت طبیعی ارتقا بیابند. 

طراحی دکوراسیون آرت دکو
درصورتی‌که به سبک زرین و جواهر مانند تمایل دارید، این سبک طراحی دهه‌ی ۱۹۲۰ می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. 

طراحی داخلی هنر دکو به‌سرعت سبب افزایش توانگری، زیبایی، فریبندگی و شفافیت می‌شود. 

این سبک خلاصه‌ای از زیبایی دهه‌ی ۱۹۲۰ است. 

_طراحی دکوراسیون آرت دکو

آرت دکو از فرانسه آغاز می‌شود به همین دلیل وقتی می‌گوییم c’est magnifique (زیبا است) جدی می‌گوییم. 

هدف این سبک ساده، غنی و رنگارنگ به نظر رسیدن بدون زیاده‌روی است. 

اشکال هندسی و زوایا برای دستیابی به چنین ظاهری خیلی مهم هستند

و بااینکه مثلث شکلی محبوب است ترکیب و جور کردن آن‌ها باهم مؤثر است. 

از قطعات زاویه‌دار برای کنترل انحنای اتاق استفاده کنید. 

انتخاب رنگ نقش مهمی بازی می‌کند و شما قطعاً باید از رنگ طلایی در تمام نقاط برجسته استفاده کنید. 

سبز زمردی تیره و رنگ دیگر جواهرات خیلی رایج هستند به‌خصوص وقتی با مواد طبیعی دیگر مثل یشم و ابسدین ترکیب شود. 

سبک طراحی دکوراسیون ژاپنی
سبک ژاپنی یک زیباشناسی واقعاً ساده برای دستیابی دارد و این زیباشناسی احساس کلی که از فضا می‌گیرید تغییر می‌دهد. 

نکته اصلی اینجاست که شما باید فضای زندگی را طوری سازمان‌دهی کنید که به مفهوم ذن دست پیدا کنید. 

سبک طراحی دکوراسیون داخلی ژاپنی

هر جا که ممکن است بامبو و نماهای چوبی را برای بنا کردن دکوراسیون اتاق ترکیب و احساس زمینی بودن را بیشتر ایجاد کنید. 

درب‌های کشویی اغلب در دکور ژاپنی استفاده می‌شود اما اگر شما نمی‌توانید درب‌ها را تغییر دهید

(چه به خاطر هزینه یا وضعیت زندگی یا موارد دیگر) می‌توانید کاربرد آن را با پرده‌ها یا حصیر پنجره‌ها تقلید کنید. 

هنگام انتخاب مبلمانتان هدفتان خرید آن‌هایی باشد که پایه‌هایی کوتاه نسبت به زمین داشته باشد. 

بیشتر فضاهای سنتی ژاپنی از میزهای کوتاه و بالشتک برای زانو زدن استفاده می‌کنند اما فکر نکنید نباید از کاناپه‌تان استفاده کنید. 

گزینه‌های زیادی برای پایین نشستن وجود دارد. 

برای اینکه ژاپن را واقعاً در فضا احساس کنید فضایی را در ورودی اتاق نشیمنتان درست کنید تا مهمان‌ها کفش‌هایشان را در آنجا بگذارند. 

سبک طراحی دکوراسیون ذن آسیایی
سبک طراحی دکوراسیون داخلی ذن آسیایی

درصورتی‌که به دنبال ایجاد یک فضای غنی در خانه‌ی خود می‌توانید از سبک طراحی ذن آسیایی با توجه به اینکه این سبک هم مینیمال و

هم به‌طور خاص لابه‌گذاری شده است، می‌توانند طراحی مناسبی برای شما باشد. 

سبک طراحی فنگ شویی
فنگ شویی تنها به تنظیم مبلمان شما محدود نمی‌شود. 

سبک دکوراسیون داخلی فنگ شوی

فنگ شویی نوعی فلسفه برای ایجاد تعادل در خانه برای ایجاد هارمونیو افزایش آرامش به زندگی روزمره‌ی شما است. 

سبک طراحی دکوراسیون همپتونز
اگر سریال تلویزیونی دختر سخن‌چین را خیلی تماشا کرده باشید شرط می‌بندیم دلتان غنج بزند که سبک اتاق نشیمنتان را مثل این سریال بچینید و ما سرزنشتان نمی‌کنیم! 

سبک همپتونز نورانی، دل‌باز و پر از حس زندگی است. 

سبک دکوراسیون داخلی همپتونز

با دیوارهای سفید وکفپوشی از الوار اساس کار را بسازید و ازاینجا به بعد مسئله، نقاط برجسته است. 

سایه‌هایی کم‌رنگ از رنگ آبی، کرمی‌ها و عاجی (سفید مایل به زرد) بهترین پالت همپتونز را درست می‌کنند. 

فروریزی و زوال نکته اصلی است. 

باید خانه‌تان تا حد ممکن درجه‌یک (و گران) به نظر برسد! 

کوسن‌های لوکس، نورافشان‌های نفیس و یک شومینه بسیار بزرگ کار را تکمیل می‌کند. 

شما می‌توانید برای مشاوره رایگان در مورد نحوه دکوراسیون فضای خود همین‌الان با شماره‌های 09120221338 آقای عسگری به‌طور مستقیم تماس بگیرید. 

بازسازی ساختمان
هنگام بررسی تغییرات بزرگ در خانه، تخریب و بازسازی آپارتمان و بازسازی ساختمان ممکن است اولین تصمیم شما نباشد. 

بااین‌وجود، چه ازنظر معماری و چه ازنظر اقتصادی، منطقی است که خانه قدیمی خود را تخریب کنید و آن را با خانه‌ی جدیدی جایگزین کنید که با مشخصات موردنظر شما طراحی‌شده باشد. 

بازسازی دکوراسیون داخلی منزل

نگاهی بر بازسازی آپارتمان و بازسازی ساختمان

عملیات بازسازی دارای دودسته اصلی است: 

الف (بازسازی و مرمت قسمت‌های مهمی که بر استحکام ساختمان تأثیرگذارند. 

ب) بازسازی بخش‌هایی که ازلحاظ زیبایی در معرض دید هستند

اگر ساختمان موردنظر شما قدیمی است، بازسازی آن مهم است زیرا تأثیر زیادی بر سلامتی شما خواهد داشت. 

بازسازی و مرمت ساختمان بیشتر در دیوارهایی که دارند یا باگذشت زمان و نشست زمین دچار ترک شده‌اند انجام می‌شود. 

ابتدا بایستی این دیوارها مرمت شوند، معمولاً دیوارهای حائل در ابتدا تخریب نمی‌شوند

زیرا ستون‌های ساختمان که موجب استحکام ساختمان شما هستند روی آن‌ها قرار دارند و وظیفه‌ی تحمل وزن سازه ساختمان را بر عهده‌دارند. 

دیوارهای حائل باید تا رسیدن به آجر، تخریب شوند. بدان معنا که سطح دیوار به‌اندازه‌ای تخریب شود که به قسمت آجری آن برسد. 

پس‌ازآن دیوار با شاقول‌بندی مناسب و درست گچ‌وخاک می‌شود. 

سفیدکاری نیز پس از خشک شدن گچ‌وخاک می‌بایست آغاز شود تا در انت‌ها دیواری صاف و تمیز داشته باشیم. 

درواقع این نوع از دیوارها به دلیل‌عدم تخریب، بازسازی می‌شوند و به همین دلیل می‌بایست گچ کاری آن‌ها به بهترین نحو و با دقت انجام شود. 

دکوراسیون داخلی بازسازی ساختمان

مشکلات زندگی در بناهای فرسوده
هر بنا و ساختمانی پس از چندین سال احتیاج به بازسازی دارد. 

دلیل این امر این است که سیستم‌های لوله‌کشی در ساختمان، گچ کاری، نمای ساختمان، کف‌پوش‌ها و …. پس از گذشت مدتی بسیار مستهلک و غیرقابل استفاده می‌شوند و نیاز به بازسازی دارند. 

بازسازی آپارتمان و یا بازسازی ساختمان روشی صحیح برای تغییر است. 

زیرا اصولاً هزینه آن به نسبت هزینه تخریب و نوسازی بنا بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است. 

بنابراین ترجیح داده می‌شود که به‌جای تخریب ساختمان‌هایی که تنها در ظاهر فرسوده شده‌اند، 

به تعمیرات نیاز دارند و دارای استحکام و پایداری هستند به بازسازی آن‌ها پرداخته شود. 

دکوراسیون داخلی منزل از طراحی تا بازسازی

شما می‌توانید برای مشاوره رایگان در مورد نحوه بازسازی دکوراسیون منزل خود همین‌الان با شماره‌های 09120221338 آقای عسگری به‌طور مستقیم تماس بگیرید. 

چرا ساختمان خود را بازسازی کنید؟ 

معمولاً ساختمان‌ها از چند طریق بازسازی می‌شوند یا ساختمان‌هایی احیا می‌شوند. 

معمولاً بازسازی ساختمان و سازه ساختمان به دلایلی ازجمله فرسایش ساختمان، بالا رفتن سن و ماندگاری خانه و گاهی اوقات نیز هدف از بازسازی ساختار ساختمان برای تغییر کاربری آن است. 

بازسازی ساختمان تغییری است که می‌تواند ارزش ریال را افزایش دهد، 

زیرا بسیاری از افراد خانه‌هایی را که چندین سال ساخته‌شده‌اند خریداری می‌کنند، 

سپس خانه را باقیمت بالاتر نوسازی، نوسازی و فروش می‌کنند. 

بعضی‌اوقات ساختمان برای مصارف شخصی نوسازی می‌شود. تخریب جزئی و یا کلی بافت ساختمان

گرایش به تغییر و بازسازی آپارتمان و درنتیجه ایجاد تنوع در محیط زندگی افراد

افزایش استحکام و پایداری ساختمان در برابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی مانند سیل، زلزله و …

تصمیم به تغییر کاربری فضاهای ساختمان و تغییر دکوراسیون داخلی آن‌ها

افزایش جمعیت در خانواده و درنتیجه نیاز به فضای بیشتر و استفاده درست از منزل

مدرن کردن سبک ساختمان و همراهی با پیشرفت و تغییرات تکنولوژی

دکوراسیون داخلی دکوراسیون منزل و بازسازی منزل

تأثیر بازسازی منزل بر روحیه افراد
تحقیقات نشان می‌دهد که تغییر در محیط زندگی افراد و دکوراسیون منزل موجب اثرات مثبت به سزایی در رفتار افراد می‌شود. 

اجرای بازسازی در ساختمان و محیط کار، موجب افزایش روحیه، انرژی و سلامت روان افراد می‌شود. 

پس از گذشت مدتی، انسان‌ها به ایجاد تنوع و تغییر در محیط زندگی یا کار خود نیاز دارند. 

این مسئله موجب می‌شود که رغبت بیشتری نسبت به حضور در آن مکان و انجام کارهای روزمره در خود ایجاد کنند. 

بازسازی ساختمان و اجرای روش‌های مدرن موجب ایجاد احساس خوشایندی در افراد می‌شود

همه انسان‌ها مایل هستند که ساعاتی از زندگی خود را در فضایی بگذرانند که در آن احساس آرامش داشته باشند و از حضور در آن محیط لذت ببرند. 

دکوراسیون داخلی دکوراسیون منزل

محاسبه هزینه بازسازی آپارتمان
یکی از اولین اقداماتی که قبل از آغاز کار اجرایی باید انجام شود این است که هزینه بازسازی منزل را محاسبه کرده و بدانید. 

دانستن این مطلب موجب می‌شود که بهتر بتوانید متر یال موردنظر خود را انتخاب کنید و مراحل کار خود را با دقت بیشتری مدیریت کنید. 

با توجه به مقدار هزینه و بودجه‌ای که کارفرما جهت بازسازی در نظر گرفته است. 

می‌توانید تصمیم بگیرید که چه بخش‌هایی از ساختمان را تغییر دهید و از چه طرح‌هایی برای بازسازی منزل استفاده کنید. 

نکات مربوط به بازسازی منازل

 1. مشورت با افراد متخصص و کارآمد در حیطه‌ی بازسازی ساختمان
 2. رعایت تناسب تغییرات اجراشده در محیط با فضاهای دیگر
 3.  تخمین درست بودجه‌ی بازسازی منزل و در نظر گرفتن هزینه‌های احتمالی دیگر
 4. تخمین دقیق و معقولانه زمان انجام بازسازی ساختمان و اجرای آن
 5. بهره‌گیری از فنّاوری‌های جدید و شیوه‌های مدرن در این زمینه
 6. بهره‌گیری از گروه متخصص درزمینه‌ی بازسازی آپارتمان
 7. اجرای دقیق طرح‌های خلاقانه و ابتکاری در حیطه‌ی موردنظر
 8. رعایت قوانین و مقررات ساختمان در هنگام عملیات اجرایی ساختمان
 9. اجرای طرح‌هایی با تغییرات کمتر و تأثیر بیشتر مانند تغییر در آشپزخانه
 10. رعایت دقیق موارد ایمنی در زمان اجرا

شما می‌توانید برای مشاوره رایگان در مورد نحوه بازسازی دکوراسیون منزل خود همین‌الان با شماره‌های 09120221338 آقای عسگری به‌طور مستقیم تماس بگیرید. 

مراحل اجرایی بازسازی خانه
مرحله‌ی آغازین در بازسازی خانه، مشاوره است. 

برخورداری از صحبت‌ها و مشورت با افراد متخصص در این زمینه کمک مؤثری بر شناخت دقیق‌تر از شیوه‌ی اجرای بازسازی منزل دارد. 

این موضوع موجب تصمیم‌گیری بهتر می‌شود و طرح‌ریزی مناسب‌تری به دست می‌آید. 

دکوراسیون داخلی و بازسازی منزل و دکوراسیون منزل

تخریب
پس از تعیین روند کلی پروژه و انجام تصمیم‌گیری نهایی، ضروری است که اطلاعاتی درزمینه‌ی ی قسمت‌هایی که نیاز به تخریب دارند کسب کنیم. 

حذف و تخریب بخش‌هایی که بایستی در آن طراحی جدید انجام شود. 

در این مرحله اتفاق می‌افتد که نیازمند رعایت دقیق اصول و مقررات امنیتی است. 

ساخت
پس از حذف بخش‌های اضافه، ضروری است که مطابق با موارد مشخص‌شده، طراحی بخش‌های جدید انجام‌شده و عملیات موردنظر اجرایی شود. 

اهمیت حضور فرد متخصص و استفاده از متریال باکیفیت در این مرحله مشخص می‌شود. 

پاک‌سازی
در مرحله‌ی آخر، پس از پایان کار اجرایی ساختمان، ضروری است که هر نوع متریال و مصالح اضافه از محیط پاک‌سازی شوند. 

بودجه‌بندی دکوراسیون داخلی و دکوراسیون منزل

ازآنجایی‌که می‌خواهید بازسازی ساختمان شما ازنظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه باشد. 

تصمیم‌گیری در مورد کل هزینه‌های موردنیاز و محدودیت برای شما مهم است. 

مهم است که در برنامه‌ریزی بودجه به یاد داشته باشید که نمی‌توانید بودجه خود را بیش‌ازحد ارزیابی کنید، 

پس از تعیین بودجه خود به دنبال تحقیق در مورد چیزهای موردنیاز خود بروید. 

عوامل مؤثر بر هزینه بازسازی ساختمان

عوامل بسیاری در هزینه بازسازی ساختمان جدید تأثیر دارند: 

 1. اندازه خانه‌ای که می‌خواهید بسازید
 2. مکانی که در حال ساخت خانه در آن هستید
 3. نحوه دسترسی به سایت ساختمان
 4. متریالی که برای بازسازی آپارتمان استفاده می‌شود
 5. ویژگی‌های خانه
 6. طراحی و اجرای سایت
 7. تخصص پیمانکار

تهیه چک‌لیست برای بازسازی ساختمان قدیمی

هنگامی‌که قصد دارید یک ساختمان قدیمی را خریداری کنید یا خانه قبلی خود را بازسازی کنید. 

انتظار می‌رود به مواردی مانند سیم‌کشی برق، لوله‌کشی و عایق‌کاری ساختمان توجه بسیاری داشته باشید. 

ترک‌های روی دیوارها، شکاف‌های موجود در الوارها و قاب‌های زنگ‌زده فولادی باید اصلاح شوند. 

آشپزخانه‌های قدیمی، به‌ویژه آن‌هایی که بیشتر از ۳۰ سال از عمر آن‌ها گذشته است، 

در بازسازی آپارتمان به‌طور قابل‌توجهی به مرمت احتیاج دارند. 

این مورد در مورد حمام‌ها نیز صدق می‌کند. 

همچنین ممکن است دوست داشته باشید که حمام اختصاصی برای استفاده از میهمانان خود طراحی کرده و بسازید. 

شما همچنین باید به بهبود فضای داخلی ساختمان بپردازید، 

از ورود نور طبیعی و اکسیژن از چهار طرف دیواره‌ی ساختمان خود استقبال کنید. 

سعی کنید به سبک اصلی ساختمان وفادار باشید. 

اگر خانه‌ای که در حال بازسازی آن هستید دارای یک ساختار کلاسیک است. 

سعی کنید دکوراسیونی کلاسیک را در آن گنجانده و یا به دنبال طراحی یک فضای داخلی کلاسیک باشید. 

بازسازی دیواره‌ها و کف

در این قسمت از بازسازی ساختمان ابتدا دیوارها ازلحاظ استحکام بررسی می‌شوند و درصورتی‌که تعویض آن‌ها ضروری باشد تخریب انجام می‌گیرد، 

در غیر این صورت وارد بحث دکوراسیون داخلی می‌شویم و می‌توان دیوارها را بارنگ آمیزی، کاغذدیواری، سنگ دکوراتیو و… زیبا کرد. 

در بحث کف ساختمان نیز می‌توان از انواع سنگ، سرامیک یا پارکت به‌عنوان کف‌پوش استفاده کرد. 

بازسازی آشپزخانه بر زیبایی بیشتر دکوراسیون داخل خانه سهم بسزایی دارد. 

در بازسازی آشپزخانه می‌توان برای متحول‌شدن آن از روش‌های زیر استفاده کرد: 

 1. تعویض کابینت‌ها یا نوسازی درب‌های کابینت
 2. تغییر دکوراسیون داخلی آشپزخانه
 3. بازسازی کف آشپزخانه و تغییر کف‌پوش
 4. طراحی یک کانتر جدید برای ورود به آشپزخانه
 5.  اجرای دکوراسیون جزیره‌ای در آشپزخانه
 6. هماهنگی با اجزای دیگر موجود در خانه

بازسازی ساختمان دکوراسیون داخلی

بازسازی اتاق‌خواب
در بحث بازسازی اتاق‌خواب، سلیقه فرد استفاده‌کننده از اتاق مهم است اما آنچه در تمامی اتاق‌خواب‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. 

وجود کمد دیواری است که باید مکان‌یابی شود. 

در ساختمان‌های قدیمی، کمد دیواری به‌وسیله‌ی دیوارکشی و چهارچوب فلزی انجام می‌شد که این متریال‌ها موجب کوچک شدن فضای اتاق می‌شدند. 

اما امروزه در بازسازی ساختمان، از کمد دیواری‌های‌ام دی اف با قطر کم و استحکام زیاد استفاده می‌شود. 

بازسازی خانه و سرویس بهداشتی
در قسمت بازسازی خانه و سرویس بهداشتی، درصورتی‌که متخصصان پس از مشاهده‌ی حمام و سرویس بهداشتی، تشخیص تعویض تأسیسات و شیرآلات موجود را دادند بایستی این موضوع عملی شود. 

تعویض مکان تأسیسات و تغییر لوله‌های ساختمان هزینه بالایی دارد. 

درصورتی‌که پرداخت این هزینه برای کارفرما امکان‌پذیر نباشد. 

بهتر است که با حداقل امکانات بازسازی ساختمان و بازسازی خانه انجام شود. 

آن دسته از لوله‌ها که امکان تعمیر دارند با خلاقیت کارشناسان در جای خود بمانند

در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ابتدا باید اولویت‌بندی انجام شود. 

مهم‌ترین مرحله در این پروسه عایق‌بندی کف‌ها دیوارها، تعویض یا تعمیر تأسیسات ولوله کشی، تعویض کاشی‌ها و تعویض توالت و وان است. 

توجه به این نکته ضروری است که این‌گونه فضاها را می‌بایست با عناصر ارزان‌تر تزئین کرد. 

به‌طور مثال می‌توان در جهت زیبایی بیشتر یک حمام از گل، تندیس و کف‌پوشی مناسب استفاده کرد و زیبایی خاصی در حمام ایجاد کرد. 

خدمات شبکه: نوین نت

ایده‌های بازسازی فضاهای اضافی ساختمان
بازسازی ساختمان همیشه شامل مرمت ساختار اصلی نیست. 

بعضی‌اوقات، قسمتی به خانه اضافه می‌شود. 

زیرزمین ارتقا یافته، فضای زیرشیروانی بهبودیافته یا قسمتی از ساختمان گسترش می‌یابد تا بزرگ‌تر، شادتر و قابل سکونت‌تر شود. 

برای مطالعه مقاله جامع بازسازی منزل کلیک کنید. 

شما می‌توانید برای مشاوره رایگان در مورد نحوه بازسازی دکوراسیون منزل خود همین‌الان با شماره‌های 09120221338 آقای عسگری به‌طور مستقیم تماس بگیرید. 

انواع خدمات شرکت معماری و دکوراسیون مجری دکوراسیون منزل در دولاب شامل: بازسازی منزل، دکوراسیون منزل، ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون اداری، تزئینات داخل ساختمان و کلیه کارهای مربوط به ساختمان می‌باشد. سوالات متداول

چطور میتونم دکوراسیون منزل خودمو تغییر بدم؟ خیلی آسون با یادگیری چند نکته که توی این مقاله یاد میگیری دکوراسیون خونتو تغییر بده

هزینه تغییر دکوراسیون منزل چقده؟ برای تغییر دکوراسیون منزل یک هزینه طراحی باید بپردازید و یک درصد اجرا

هزینه دقیق تغییر دکوراسیون خونه من چقدر میشه؟ همین الان وارد سایت شو با مشاوران ما تماس بگیر و اطلاعاتخونتو بده تا یه قیمت دقیق بدست بیاری

بهترین دکوراسیون منزل در دولاب من چی میتونه باشه؟ بهترین دکوراسیون منزل با توجه به متراژ خونه، میزان نورگیری، بودجه و سلیقه شما متفاوته

:Published Date:7/15/2024 4:18:14 AM
تلفن تماس فوری:طراحی دکوراسیون داخلی در دولاب